Złota Bułgaria – poznaj 5 najpiękniejszych plaż

Bułgaria zachwyca spokojnymi, rozległymi plażami, z których roztacza się malowniczy widok na błękitne morze. Na całym wybrzeżu znajdziesz ciekawe miejsca na zasłużony wypoczynek, ale są takie punkty na mapie Bułgarii, które zachwycają wręcz idealnymi warunkami do plażowania – miękkością delikatnego piasku, łagodnym zejściem wprost do morza oraz interesującym otoczeniem.

Złote Piaski – letnia stolica kraju

Kurort leży na północny wschód od Warny, słynnego portu nad Morzem Czarnym. Zachwyca zielonym otoczeniem oraz złocistym kolorem piasku, od którego miasteczko wzięło swą nazwę. Bezpieczna plaża wciśnięta jest pomiędzy łagodne morze, a bujne liściaste lasy i parki. Ma też doskonałą infrastrukturę, podobnie jak większość bułgarskich riwier – możesz wypożyczyć wygodny leżak czy parasol, skosztować lokalnych przysmaków w jednej z okolicznych knajpek lub orzeźwiających, owocowych drinków. Rozległe kąpielisko zamyka szerokie, kamienne molo, na którym warto przysiąść wieczorem i podziwiać promienie zachodzącego słońca odbijające się w spokojnej tafli morza.

Kawarna – biała laguna

Jeszcze dalej na wschód od Warny i Złotych Piasków swoim niepowtarzalnym klimatem zachwyca miejscowość Kawarna oraz okoliczna plaża. Wprost z wygodnego leżaka można tam oglądać strome zbocza wysokiego klifu oraz łódki zacumowane przy niewielkiej przystani. Podobnie jak większość kąpielisk w Bułgarii, tutaj także występuje głównie miękki piasek, a wokół roztaczają się zielone lasy.

Słoneczny Brzeg w otoczeniu wzgórz

Piaszczyste wybrzeże Słonecznego Brzegu wydaje się ciągnąć w nieskończoność, więc miejsca wystarczy dla każdego turysty spragnionego błogiego relaksu na miękkim piasku. Plażę otaczają nowoczesne, niskie zabudowania, palmowe parki oraz łagodne wzgórza porośnięte zieloną roślinnością. Uroku dodaje równie bezkresne morze, które szczególnie pięknie wygląda o wschodzie słońca oraz majaczące w oddali, snujące się tu przez cały dzień białe jachty. 

Malowniczy Nesebyr

Miasteczko znajduje się tuż obok słynnego Słonecznego Brzegu, a jego zabytkowe zabudowania wyrastają na niewielkim cyplu wysuniętym w stronę morza. Z kameralnej plaży podziwiać można kamienne wały oraz kolorowe domki wyróżniające się na tle niebieskiej wody. Oprócz popularnej, miejskiej riwiery, warto też udać się na kąpielisko ulokowane na samym krańcu wspomnianego cypla. Woda w tym miejscu przyjmuje szmaragdowy kolor, a piasek wydaje się śnieżnobiały.

Skaliste zbocza Sozopolu

Nieco odmiennym klimatem mogą poszczycić się plaże w Sozopolu, miasteczku zlokalizowanym nieco na południe od Burgas. Jedną z najpiękniejszych jest ta piaszczysta, z widokiem na miasteczko oraz skaliste zbocza, na których zostało wzniesione. To tutaj znajdziesz wiele odosobnionych zatoczek, zatopionych wśród skalnych formacji. Odkrywaj Bułarię tak, jak lubisz, ale koniecznie zatrzymaj się na chwilę na jednej z tutejszych plaż, które zachwycą najbardziej wymagających wczasowiczów. Tuż obok nich odkryjesz wygodne hotele, restauracje z regionalną kuchnią oraz wiele fascynujących zabytków.


    Najnowsze komentarze