Zakochaj się w Korfu – odkryj skarby natury i architektury

wakacje w kurfu

Korfu to malownicza wyspa, położona przy północnym wybrzeżu Grecji, na wysokości granicy z Albanią. Jest to miejsce, gdzie można spędzić naprawdę niesamowity urlop. Zachwycają tutejsze krajobrazy, zabytki, wspaniałe jedzenie oraz gościnni mieszkańcy. Poczuj klimat tej wspaniałej wyspy!

Cudowna przyroda

Dzięki obecności wysokich klifów oraz błękitnej wody, na Korfu można podziwiać widoki zapierające dech w piersiach. Koniecznie trzeba się wybrać nad Kanał Miłości w pobliżu miejscowości Sidari. To jedno z najpiękniejszych miejsc na całej wyspie, gdzie skaliste wybrzeże w połączeniu z morską wodą stworzyły wyjątkowe formy skalne. Z kolei na Cape Drastis białe klifowe skały i kontrastujący z nimi błękit wody, zapewnią obrazki jak z widokówki.

Porto Timoni to z kolei dwie sąsiadujące ze sobą zatoczki, nad którymi rozciąga się zielony, górzysty ląd. Warto się tam wybrać o każdej porze roku i zatrzymać na chwilę w poszukiwaniu ciszy i relaksu. Szczególnie, że ze względu na nieco mniej dostępne położenie, nie zastaniesz tu tłumu turystów. 

Perła regionu

Sama stolica wyspy – miasto Korfu, zaskakuje niezwykle bogatą ofertą turystyczną i liczbą miejsc wartych odwiedzenia. Tutejsza starówka, położona na malowniczym cyplu, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jej wąskie kamienne uliczki i wiekowe budynki tworzą nastrojowy, odprężający klimat, a umiejscowione przy wybrukowanych placykach knajpki oferują wyśmienite, regionalne przysmaki.

Nad miejskimi zabudowaniami góruje stara twierdza, pamiętająca jeszcze czasy weneckiego panowania. Jeśli zdecydujesz się wspiąć na jej szczyt, ujrzysz zachwycający widok na turkusowe morze, okoliczne wysepki oraz całe miasto.  Dobrym pomysłem na zwiedzanie Korfu okażę się wycieczka po tutejszych muzeach, takich jak Muzeum Archeologiczne czy Muzeum Azji.

Średniowieczny zamek

U zachodnich wybrzeży wyspy rozciąga się bajkowa plaża Kastelli, otoczona jasnymi, wysokimi skałami. Na pobliskim wzgórzu wyrasta z kolei słynny Zamek Aniołów, Angelokastro. Jego bizantyjskie zabudowania przypominają o burzliwej historii Korfu, które przez wieki przechodziło spod władzy jednego państwa, pod kolejną. Krótka wycieczka w górę pozwoli Ci doświadczyć niezapomnianych widoków na okoliczne pagórki, zatoki oraz skaliste cyple.

Rejs łódką

Jeśli już znajdziesz się w okolicy Angelokastro, koniecznie odwiedź też pobliską Paleokastritsę. Odkryjesz tam piękną plażę, osłoniętą z dwóch stron bujną zielenią, stary klasztor prawosławny oraz wyjątkowe Błękitne Groty, czyli wydrążone w skale tunele wypełnione błękitną wodą. Do tych ostatnich najłatwiej dostać się łódką, dlatego w miasteczku bez problemu znajdziesz firmy oferujące krajoznawcze rejsy. Na Korfu jest też wiele mniej popularnych, a równie wspaniałych miejsc. Do jednego z nich zaliczyć należy Kavos, gdzie zobaczysz na przykład stary, kamienny monaster na nadmorskim klifie oraz całe mnóstwo innych punktów widokowych. Zachęcamy zatem do odwiedzania także ich.


    Najnowsze komentarze