Wybierz na wakacje 2019 słoneczną Tunezję, Grecję lub Bułgarię

wakacje zagranicą 2019

Szukasz pomysłu na wakacje? Chcesz pojechać do  jednego z ciepłych krajów, ale nie potrafisz zdecydować się, jakie miejsce wybrać? Podpowiemy Ci, które destynacje są popularne w tym roku. Wiele zależy od tego, jaki jest główny cel Twojej podróży – czy chcesz głównie wylegiwać się na plaży pod palmami, czy zwiedzać rozmaite zakątki obcego kraju. Zasobność portfela również ma tutaj znaczenie, jednak w przypadku wyboru mniej znanych kurortów lub kwater turystycznych, ceny okazują się znacznie niższe.

Bułgaria na każdą kieszeń

Kraj złotych piasków i kwitnącej róży wyróżnia się spośród innych propozycji niskimi cenami. Noclegi w kurortach takich jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski są atrakcyjne, warunki w hotelach dobre, a jedzenie smaczne. Bilety wstępu do obiektów zabytkowych lub muzeów kosztują niewiele, natomiast pamiątki kupisz nawet za drobne. Bułgaria to kraj, w którym nie tylko wypoczniesz na plaży pod palmami, ale także zobaczysz mnóstwo ciekawych, malowniczych krajobrazów.

Warto wybrać się do północno-zachodniej części kraju, nawet na 1-2-dniową wycieczkę objazdową. Tam znajdują się rozmaite formacje geologiczno-skalne, m.in.: 17 km. od Twierdzy Bełogradczik, stoi jaskinia Magura pochodząca z okresu paleolitu. Zobaczysz w niej niezwykłe nacieki w formie stalaktytów i stalagmitów. Zachodnia część Bułgarii to górzyste tereny, pełne wodospadów, rezerwatów przyrody.

Poznaj świat greckiego folkloru

Sposobów spędzenia wakacji w Grecji jest kilka. Jeśli wybierzesz się na wakacje do kraju oliwy i oliwek, czekają na Ciebie liczne zabytki historyczne, muzea, lazurowe morze, czyste i zadbane plaże, malownicze widoki oraz soczyste cytrusy na wyciągnięcie ręki. Wybierając się zarówno do Grecji kontynentalnej, jak i na którąś z wysp: Kos, Kretę, Rodos lub Korfu, część czasu warto przeznaczyć na zwiedzanie artefaktów kultury greckiej. Obecnie panuje moda na poznawanie lokalnego folkloru panującego w krajach i regionach, jakie odwiedzają turyści. Wiele osób chętnie przyjmuje zaproszenia od mieszkańców do ich domów, poznając tym samym ich tradycje, lokalny język i potrawy znane tylko w nielicznych osadach. W Grecji niezwykle gościnni są Kreteńczycy – chętnie rozmawiają z turystami, częstują ich wyrobami domowej roboty oraz grają na etnicznych instrumentach.

Zatopiona w słońcu Tunezja

Jeśli chcesz poznać kulturę arabską i przywieźć niezwykłą opaleniznę, wybierz się do Tunezji. Znane kurorty, takie jak Hammemet, Monastir czy Sousse, posiadają atrakcyjne oferty na wakacje 2019. W nich nie tylko wypoczniesz i zregenerujesz siły, ale także skosztujesz wyśmienitych potraw lokalnych, a dzieci skorzystają z licznych zajęć animacyjnych. Jednak to nie koniec atrakcji. Wybierając się na lokalne bazary, kupisz na nich szisze, czyli fajki wodne, barwne dywany, przyprawy i inne pamiątki. Biżuteria dostępna na arabskich straganach jest znacznie tańsza niż w Polsce, również wyroby z prawdziwej skóry mają atrakcyjne ceny. W Tunezji zobaczysz liczne meczety, minarety, twierdze oraz arabskie budynki mieszkalne.


    Najnowsze komentarze