Wybierz Korfu – wyspę z atrakcjami dla rodzin z dziećmi

wakacje dla rodzin z dziećmi na wyspie korfu

Planujesz wakacje na wyspie Korfu z niemowlakiem lub kilkulatkiem? A może jedno z Twoich dzieci jest przedszkolakiem, a drugie w wieku wczesnoszkolnym? Zastanawiasz się, czy ten kierunek to odpowiednie miejsce? My zapewniamy Cię, że Korfu to jedna z najbardziej przyjaznych i atrakcyjnych wysp dla rodzin z małymi dziećmi.

Zdecyduj się na idealny obiekt noclegowy

W  zależności od regionu, w jakim chcesz nocować (północna część wyspy, południowa), zastanów się nad wyborem odpowiedniego obiektu noclegowego. Popularne kurorty posiadają bogatą ofertę rozrywkową dla dzieci w różnym wieku. Znajdują się tu place zabaw, sale i kąciki z zabawkami. Istnieje też możliwość skorzystania z zajęć prowadzonych przez animatorów oraz menu restauracyjne dostosowane dla małego podróżnika.

Możesz zdecydować się na wynajem domku lub kwatery turystycznej zarówno w mieście, jak i w malowniczej wiosce. Wówczas posiłki będziesz przygotowywać samodzielnie, co okaże się okazją do wspólnego układania wakacyjnego menu. Okoliczne sklepy są dobrze zaopatrzone w świeże owoce i warzywa oraz w produkty potrzebne do posiłków dla dzieci. W wielu domkach właściciele zostawiają zabawki i mebelki dla maluchów, a w ogrodach znajdują się place zabaw.

Aktywny wypoczynek nad wodą

Dużo radości maluchom sprawia czas spędzony nad wodą, wspólne kąpiele z rodzicami i rodzeństwem, budowanie zamków i babek z piasku, bieganie po wodzie, opalanie się, podziwianie nadmorskich ptaków. Wyspa Korfu posiada  liczne plaże, do najbardziej malowniczych należą: Porto Timoni Beach, Barbati Beach czy Agios Georgios. Natomiast kurort turystyczny Agios Stefanos jest tłumnie odwiedzany przez rodziny z dziećmi. Posiada bogatą i nowoczesną infrastrukturę oraz rozległe piaszczyste wybrzeże okraszone klifami wbijającymi się w spokojne fale w morza. Warto odwiedzić wioski Barbati i Nissaki ze względu na malownicze pejzaże, bogatą roślinność egzotyczną oraz spokój. Z miasta Korfu odbywają się rejsy statkami na pobliskie wysepki Vlacherna i Pontikonisi.

Zabytki na Korfu – perły greckiej kultury

Tym, co przyciąga większość turystów na wyspę Korfu jest: beztroskie plażowanie pośród dzikiej przyrody i malowniczych pejzaży. Jednak wyspa kryje skarby, które pozostawiła historia. Warto je odkrywać wspólnie z dziećmi. W mieście Korfu zobaczysz antyczną świątynię Artemidy, żelazną latarnię morską Sidero, Kościół Maryi Dziewicy Mandrakina, Starą Fortecę, kościół Ágios Spirídon. Możesz odwiedzić również Muzeum Sztuki Bizantyjskiej oraz  Muzeum Sztuki Azjatyckiej. Rozmaite i barwne eksponaty zaciekawią Twoje pociechy. Udaj się również do miejscowości Gastouri, gdzie zobaczysz Achillon – pałac cesarzowej Elżbiety wybudowany w XIX wieku. Znajdują się tu liczne alejki, kolumny, pomniki, a bogate zdobnictwo architektoniczne przedstawia wpływy sztuki antycznej. W pobliżu miejscowości Paleokastritsa napotkasz zabytkowy fort Aggelokastro, niezwykły artefakt kultury bizantyjskiej.

Odkrywaj z maluchami zakamarki Korfu

Nic tak nie uświetni pobytu na Korfu, jak podziwianie egzotycznej roślinności oraz osobliwości faunistycznych. Na niektórych ulicach, np. w miejscowości Paleokastritsa lub w małych wioskach górskich możesz spotkać stada kozic biegnących leniwie drogami. Warto wypożyczyć auto i wybrać się w głąb wyspy, w tereny pełne dzikości, gdzie czas się zatrzymał. Dobrym pomysłem okażą się wędrówki po górach, pokrytych zielenią, drzewami cytrusowymi, barwnymi kwiatami i cyprysami.


    Najnowsze komentarze