Wczasy w gronie rodziny w Costa Barcelona

wakacje w costa barcelona

Każda rodzina planująca wspólny urlop zastanawia się nad idealną destynacją, gdzie będzie można wypocząć wśród cudownych krajobrazów, zobaczyć nowe miejsca i przywieźć wspaniałe pamiątki oraz mnóstwo wyjątkowych wspomnień. Jednym z takich punktów bez wątpienia jest Costa Barcelona – region w hiszpańskiej Katalonii obejmujący Barcelonę, ulokowany pomiędzy Costa Brava i Costa Daurada. Jest to pięknie położone miejsce pełne fantastycznych atrakcji, które przypadną do gustu zarówno najmłodszym, jak i dorosłym podróżnikom. 

Co warto zobaczyć w Costa Barcelona? 

Costa Barcelona położona jest między górami a Morzem Śródziemnym, a linia brzegowa regionu wynosi aż ponad 100 kilometrów. Wśród licznych atrakcji dostępnych w Costa Barcelona znajdują się przede wszystkim chronione rezerwaty przyrody, takie jak Montnegre, Montseny i Montserrat. Cudowne, górskie i morskie krajobrazy  stwarzają doskonałe warunki do długich wypraw w gronie najbliższych pieszo lub rowerem, podczas których można odkrywać nieznane dotąd gatunki różnorodnej fauny i flory, a także podziwiać niepowtarzalne widoki. Wycieczka przez jeden z rezerwatów to ponadto świetna okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć, zażycia świeżego powietrza i wspólnego odpoczynku na łonie natury. 

Jednak Costa Barcelona to nie tylko imponująca natura, ale także niepowtarzalna tradycja, której przykładem są katalońskie wieże z ludzi  Vilafranca del Penedès, stworzone przez castellers. Wieże budowane z ludzi osiągają wysokość do 10 metrów, a w skład konstrukcji wchodzą nawet tysiące osób! Widowisko jest absolutnie spektakularne i robi ogromne wrażenie na każdym, kto na żywo zobaczy atrakcję. Występy można oglądać podczas jednego z konkursów we wznoszeniu castells, które odbywają się od 1902 roku. Popisy uczestników wydarzenia można także oglądać podczas różnego rodzaju świąt katalońskich, a ich przebieg zostaje opublikowany na łamach najpopularniejszych magazynów oraz transmitowany na żywo przez telewizję. 

Costa Barcelona idealnym miejscem na rodzinne wakacje

Jak pokazują powyższe przykłady Costa Barcelona to doskonały wybór, jeśli chodzi o wakacje w gronie rodziny. Znajduje się tam nie tylko mnóstwo godnych uwagi budowli i parki przyrody pozwalające na relaks podczas bliskiego kontaktu z naturą, ale także liczne rozrywki związane z kulturą Katalonii. Ogromną uwagę turystów przyciąga także długa linia brzegowa, na której znajdują się piaszczyste plaże idealne do łapania promieni słonecznych i odprężających kąpieli w ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Jest to prawdziwy raj szczególnie dla najmłodszych, którzy uwielbiają wspaniałą zabawę w wodzie i piasku. Na miejscu można także spróbować tradycyjnych potraw hiszpańskich w jednej z lokalnych knajp oraz kupić niepowtarzalne pamiątki z podróży. Costa Barcelona to prawdziwa wizytówka Katalonii, a wizyta tutaj z pewnością nie zostanie zapomniana i pozostawi po sobie cudowne wspomnienia na długie lata. Warto zatem zdecydować się na podróż w te rejony.


    Najnowsze komentarze