Warto wybrać się w tym roku na urlop do Hiszpanii — możemy pojechać z psem!

urlop z psem w hiszpanii

Kto powiedział, że po Europie nie da się podróżować z naszym ukochanym czworonogiem. Jeśli zdecydujemy się jechać własnym transportem (autem bądź camperem) a nie samolotem, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać ze sobą psa.

Czy można bez problemów wywieźć psa za granicę?

Niestety nie mamy takiej możliwości. Zatem spontaniczna decyzja, by w ostatniej chwili zabrać ze sobą psa na wakacje za granicę, jest wykluczona z kilku powodów. Po pierwsze, nasz pupil musi posiadać chip. Może mu go wszczepić każdy weterynarz, który ma do tego odpowiednie urządzenie. W mikrochipie zakodowany będzie indywidualny numer naszego czworonoga. Po drugie, psa należy zaszczepić przeciwko wściekliźnie. I tu napotkamy dwa obostrzenia — psiak musi mieć skończone 3 miesiące, a szczepionka prawnie zaczyna działać dopiero po 21 dniach. Trzeba zatem odczekać prawie miesiąc, by pies mógł wyjechać za granicę. I w końcu po trzecie, wymaga się, by pies miał swój paszport. Tylko po spełnieniu wszystkich wymogów możemy legalnie zabrać pupila na urlop w innym kraju.

Kilka rad na dalekie podróże z psem

Z psem bywa jak z dzieckiem. Jeśli marzy się nam na przykład Hiszpania, podróżowanie z pupilem za granicę wcale nie musi być bardzo trudne, gdy postaramy się przestrzegać kilku zasad. Najważniejsza z nich jest taka, by nasz psiak się nie przegrzał. Niezbędna okaże się zatem mocno podkręcona wentylacja lub klimatyzacja w samochodzie. Jednak z tą drugą nie powinniśmy przesadzać. Nie chcemy przecież, by ktokolwiek w aucie się przeziębił. Ponadto z psem będziemy musieli robić częstsze i dłuższe przystanki. Nie chodzi tylko o to, aby pupil załatwił się gdzieś pod drzewem, ale także by mógł przejść się na spacer, pobawić (pobiegać za piłką czy patykiem albo zaaportować) oraz coś zjeść i napić się chłodnej wody ze swojej miski. Nie należy zapominać również o tym, by zabrać ze sobą kilka ulubionych zabawek naszego pupila. Umilą one mu czas nie tylko podczas samej podróży, ale także na miejscu.

Nocleg wraz z czworonogiem

Nie każdy hotel godzi się na to, aby goście meldowali się wraz ze swoimi zwierzętami. Jednak istnieje spora liczba pensjonatów czy apartamentów, których właściciele nie mają z tym żadnego problemu. Oczywiście będziemy musieli za naszego pupila zapłacić, ale opłata za nocleg powinna być znacznie mniejsza niż doba hotelowa za osobę. Zanim jednak zarezerwujemy jakiekolwiek miejsce, musimy się dowiedzieć, czy pies zostanie tam zaakceptowany. Jeśli taka informacja nie widnieje oficjalnie na stronie internetowej obiektu, to trzeba napisać do nich e-maila lub zadzwonić. Pamiętaj też o tym, że gdy w Hiszpanii zamierzasz wypoczywać nad wodą (o co nie trudno, bo znajduje się tam przecież linia brzegowa z Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim), to musisz sprawdzić, na które plaże wyjdziesz z psem.

Podróżowanie z psem do Hiszpanii może być świetnym przeżyciem zarówno dla nas, jak i dla naszego pupila, jeśli odpowiednio przygotujemy się do samej podróży i wakacji.


    Najnowsze komentarze