Wakacyjne wycieczki po Hiszpanii

wakacyjne wycieczki do hiszpanii

Lato nadchodzi wielkimi krokami, wzmagając tęsknotę za słońcem i wakacyjnymi podróżami. Biura turystyczne prześcigają się w coraz bardziej atrakcyjnych ofertach wypoczynku, wabiąc klientów kolorowymi, pięknymi zdjęciami nadmorskich kurortów i wspaniałych zabytków. Jest tyle pięknych zakątków do zobaczenia, że czasem naprawdę trudno się zdecydować, gdzie w tym roku spędzić wymarzony urlop. Doskonałym miejscem, które od lat utrzymuje się w czołówce wakacyjnych hitów, będzie na pewno słoneczna, kolorowa i magiczna Hiszpania – kraj, który uwodzi turystów z całego świata.

Wakacje dla każdego

Hiszpania to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. O ile bywają kierunki, które są popularne np. wśród rodzin, singli lub seniorów, tak w przypadku Hiszpanii nie da się jednoznacznie powiedzieć, jaki rodzaj turystów najczęściej tu przyjeżdża. Powód jest prosty – różnorodność tego kraju oraz atrakcje, które oferuje, zapewniają doskonałą rozrywkę i niezapomniane przeżycia zarówno całym rodzinom, zakochanym parom, jak i starszym lub samotnym turystom.

Dzikie wybrzeże

Większość turystów chce na wakacjach zakosztować kąpieli w ciepłym morzu i rozkoszować się urokami przepięknych, malowniczych plaż. Dla nich właśnie idealnym miejscem na wypoczynek będzie liczące ponad 200 km północno-wschodnie wybrzeże Morza Śródziemnego – Costa Brava. Znajdziemy tu bardzo różnorodny krajobraz, na który składają się niepokojące, strome klify przeplatane cichymi zatoczkami stwarzającymi rewelacyjne warunki do kąpieli. Jeśli do tego dodamy romantyczne rybackie wioski, wspaniałe zabytkowe miasteczka i tętniące życiem kurorty, otrzymamy idealną mieszankę wakacyjnych atrakcji, wśród których nikt nie będzie się nudził. Wielbiciele przyrody na pewno wypoczną na malowniczych plażach, zwolennicy zwiedzania będą zachwyceni architekturą i klimatem takich miast, jak Tossa de Mar czy Figueres, a ci, którzy chcą się po prostu dobrze bawić znajdą rozrywkę w licznych klubach Lloret de Mar.

W sercu Hiszpanii

Wielu turystom Hiszpania kojarzy się głównie z Barceloną. Katalońska stolica przyciąga feerią barw, magiczną i nierzeczywistą architekturą Gaudiego, średniowiecznymi uliczkami, galeriami i artystycznym klimatem. Warto spędzić tu, choć jeden dzień i dać się ponieść niepowtarzalnej atmosferze, jaką roztacza to miasto. Okolice Barcelony to również gratka dla żądnych wrażeń turystów, gdyż nie brakuje tu wspaniałych plaż i uroczych miasteczek wyglądających dokładnie tak jak na kolorowych wakacyjnych pocztówkach.

Słoneczne wybrzeża Właściwie, niezależnie od tego, jaki kierunek obierzemy, zwiedzając Hiszpanię, zawsze będzie to niezapomniana podróż pełna słońca i niesamowitych wrażeń. Można jechać do najpopularniejszych kurortów lub na mniej znane wybrzeże jak np. Costa de la Luz oferujące doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych czy też Costa Verde słynące z dzikich plaż i górskich szlaków. Każdy region Hiszpanii to gratka dla wczasowiczów i możliwość przeżycia najlepszych wakacji w życiu.


    Najnowsze komentarze