Wakacje w Marsa Alam – nie tylko na plaży

Marsa Alam to egipska miejscowość turystyczna, która choć jeszcze nie tak znana, jak najbardziej popularne kurorty, powoli zdobywa coraz większą popularność wśród wczasowiczów. Znacznie różni się od tłocznej Hurghady, ale choć oferuje turystom mniej rozrywek, to przyciąga tych, którzy poszukują na wakacjach odrobiny spokoju, a także możliwości podziwiania jednych z najpiękniejszych na świecie i najlepiej zachowanych raf koralowych. Bogaty i kolorowy podwodny świat oraz pustynne otoczenie zachęcają do oderwania się od plaży i skorzystania z jednej z wielu dostępnych ofert, umożliwiających aktywne spędzenie czasu pod wodą lub na bezkresnej pustyni. Więcej pomysłów dla aktywnych znajdziesz na coraltravel.pl

Raj dla nurków i tych, którzy dopiero próbują nimi zostać

Nazwa Marsa Alam bardzo często przewija się na forach poświęconych nurkowaniu, ze względu na to, że są tu doskonałe warunki do uprawiania tego sportu i nurkowie wzajemnie polecają sobie to miejsce. Warto jednak wiedzieć, że oglądanie skarbów podwodnego świata jest dostępne nie tylko dla zawodowców, ale również wszystkich, którzy chcieliby po raz pierwszy spróbować swoich sił pod wodą. Duża ilość ośrodków nurkowych, a także bogata oferta morskich wycieczek połączonych z nurkowaniem lub snurkowaniem, to niepowtarzalna okazja zachęcająca do porzucenia wygodnego leżaka na plaży na rzecz podmorskiej przygody. A naprawdę jest, w czym wybierać, gdyż okolice Marsa Alam słyną z występowania takich stworzeń jak żółwie i długonie w zatoce Abu Dabbab czy delfiny na rafie Sataya. Bardzo ciekawie i wśród przepięknych krajobrazów można też spędzić czas, wybierając się na morską wycieczkę na wyspy Qulaan słynące z namorzynowych lasów, krystalicznie czystej, ciepłej wody i niesamowitych widoków.

Kilka chwil w innym świecie

Pustynia i życie jej mieszkańców jest dla Europejczyka czymś absolutnie egzotycznym i nieznanym, dlatego będąc w Marsa Alam, warto skorzystać z faktu, że pustynne krajobrazy są tu dostępne niemal na wyciągnięcie ręki i wybrać się na jedną z licznych wycieczek w te rejony. Można to zrobić jeepami lub quadami, a na koniec odwiedzić beduińską wioskę i spróbować tutejszych specjałów jak tradycyjny chleb czy kawa z aromatycznym kardamonem.

Trochę zwiedzania

Choć samo Marsa Alam to głównie położone często dość daleko od siebie hotele, ci, którzy zechcą zobaczyć zabytki starożytnego Egiptu, mają taką możliwość poprzez udział w wycieczkach krajoznawczych w bliższe lub dalsze okolice. Najwytrwalsi mogą udać się w dość długą podróż do Kairu, a turyści, którzy nie chcą tracić zbyt dużo czasu w autokarze, mają do dyspozycji krótsze wycieczki np. do Luksoru lub najbardziej wysuniętego na południe egipskiego miasta Asuan.

Aktywnie w hotelu

Hotele w Marsa Alam podobnie jak większość tego typu egipskich ośrodków, zazwyczaj mogą się poszczycić sprawną i energiczną grupą animatorów dbających o to, aby turyści nigdy się nie nudzili. Dlatego, każdy, kto tylko ma ochotę trochę się poruszać, może to zrobić podczas zajęć zumby, fitnessu, gier zespołowych czy wodnego aerobiku. Marsa Alam uchodzi za jeden ze spokojniejszych egipskich kurortów, jednak nie należy się obawiać, że zmęczy nas tu bezczynność. Szeroka oferta różnego rodzaju wycieczek i przepiękna przyroda gwarantują udany urlop zarówno dla małych, jak i dorosłych turystów.


    Najnowsze komentarze