Wakacje w Hiszpanii – jakie atrakcje zaplanować na tygodniowy urlop?

tygodniowe wakacje w hiszpanii

Tydzień to optymalny czas, by poznawać najpiękniejsze zakątki hiszpańskiego wybrzeża. Z jednej strony możemy oddawać się błogiemu wypoczynkowi na jednej z malowniczo położonych plaż, a z drugiej zobaczyć zabytki światowej klasy i odkrywać klimat urokliwych miasteczek. Jak zaplanować pobyt, by atrakcji starczyło na cały tydzień pobytu w słonecznej Hiszpanii?

Wybierz dogodną lokalizację

Jeśli zastanawiasz się, który z hiszpańskich regionów zapewni wiele niezapomnianych wrażeń, rozważ wybór Costa Brava lub Costa Barcelona. Odległości pomiędzy najpiękniejszymi miastami, zatokami i rezerwatami nie są duże, więc z pewnością wystarczy Ci czasu, by zobaczyć większość z nich. Na wakacjach wolisz przede wszystkim odpoczywać na plaży lub przy hotelowym basenie? W tym miejscu znajdziesz wiele nowoczesnych ośrodków, oferujących rozrywki na najwyższym poziomie. Turyści uwielbiają tu przyjeżdżać bez względu na to, czy podróżują samotnie, z całymi rodzinami czy grupą przyjaciół. Nic dziwnego – okolica obfituje w restauracje z pyszną lokalną kuchnią, parki wodne, modne kluby taneczne i ustronne miejsca z rozrywkami dla najmłodszych.

Poznaj najważniejsze zabytki Hiszpanii

Okolica zachwycającej Barcelony gwarantuje wyjątkowe wrażenia estetyczne związane z podziwianiem światowej klasy zabytków. Stolica Katalonii to perła wśród hiszpańskich miast – spacerując po mieście, spotkasz dziesiątki kolorowych kamienic w surrealistycznym stylu, okazałe kościoły oraz wypełnione ciekawymi eksponatami muzea. Do najbardziej interesujących budowli zalicza się monumentalną Katedrę Sagrada Familia, zaprojektowaną przez samego Antoniego Gaudiego. Na wschód od miasta leży z kolei urokliwa Girona, z wąskimi kanałami, mostkami oraz kolorowymi kamienicami. Nad miasteczkiem wyrasta okazała, kamienna katedra z największą nawą na świecie. Miłośnikom wielkiej sztuki spodoba się też w Muzeum Salvadora Daliego w miejscowości Figueres, gdzie artysta mieszkał i tworzył.

Odkrywaj cuda natury

Podróżując wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża, na każdym kroku trafić można na zapierające dech w piersi morskie krajobrazy. Jednym z najpiękniejszych miejsc stworzonych przez naturę okazuje się przylądek Cap de Creus, położony na północny-wschód od popularnych turystycznych kurortów Lloret de Mar czy Tossa de Mar. Na skalistych klifach znajduje się latarnia morska oraz stary klasztor. Równie zjawiskowe są pobliskie zatoczki Cala Futadela, Cala Llevado czy Cala Pola. Każdego dnia urlopu można ukryć się na innej plaży, kosztować kąpieli słonecznych oraz obserwować malownicze widoki wypełnione błękitem morza i bielą skalistych zboczy. Prawdziwe cuda przyrody znajdują się także w głębinach przejrzystego Morza Śródziemnego. Popularną atrakcją jest snorkeling, czyli nurkowanie na powierzchni wody z rurką. Zwolennicy aktywnych wakacji mogą też spróbować sportów, takich jak kitesurfing czy windsurfing.

Warto podzielić swój urlop na chwile poświęcone zwiedzaniu i momenty wypełnione wyłącznie spokojnym odpoczynkiem. Hiszpańskie wybrzeże stwarza do tego idealne warunki, zwłaszcza jeśli chcemy zgromadzić wiele wspaniałych wspomnień w ciągu kilku wakacyjnych dni.


    Najnowsze komentarze