Wakacje w Hiszpanii – jaki środek lokomocji wybrać?

wakacje w hiszpanii

Hiszpania – kraj mogący się poszczycić imponującymi zabytkami, przepiękną architekturą, ciepłym klimatem i wspaniałą przyrodą – od lat przyciąga turystów z całego świata, chcących spędzić tu swoje wymarzone wakacje. Polacy podobnie jak inni turyści ulegają magii tego zakątka Europy i każdego roku wielu rodaków za cel wakacyjnego wypoczynku, wybiera właśnie Hiszpanię. Pomimo tego, że kraj ten leży dość daleko od Polski, to do jego zalet należy również fakt, że można się tam dostać zarówno samolotem, jak i własnym samochodem lub autokarem.

Szybko i wygodnie, czyli samolotem najłatwiej

Hiszpania od lat znajduje się w czołówce ofert większości biur turystycznych, które najczęściej wraz z zakwaterowaniem zapewniają transport samolotem z większości polskich lotnisk. Decydując się na samodzielną organizację wypoczynku, również bez problemu można kupić bilety lotnicze do Barcelony, Madrytu czy Malagi i w ciągu paru godzin znaleźć się w tym słonecznym kraju. Przelot samolotem ma wiele zalet, spośród których najważniejsze to zapewne krótki czas podróży i wygoda. Taka forma transportu na pewno sprawdzi się w przypadku osób źle znoszących wielogodzinną jazdę samochodem lub dysponujących niewielką ilością wolnych dni przeznaczonych na urlop. Wadą takiego rozwiązania będzie zapewne brak możliwości zwiedzania atrakcyjnych miejsc znajdujących się pomiędzy Polską a Hiszpanią.

Autokarem – dłużej pojedziesz, więcej zobaczysz

Alternatywą dla samolotu są wycieczki autokarowe, które również dosyć często znajdują się w ofertach biur turystycznych. Zazwyczaj są one tańsze od wczasów z opłaconym przelotem, ale przejazd zajmuje około dwóch dni i osoby o słabej kondycji fizycznej lub małe dzieci raczej nie powinny korzystać z tego środka komunikacji. Mimo tych niedogodności tego typu wyjazdy mają oczywiście swoich zwolenników, chociażby dlatego, że po drodze można zobaczyć wiele interesujących miejsc oraz skorzystać z wiedzy obecnego na pokładzie autokaru pilota.

Samochodem dla niezależnych

Wiele osób, pomimo sporej odległości decyduje się na wyjazd do Hiszpanii własnym samochodem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla turystów ceniących sobie niezależność i możliwość samodzielnego planowania wypoczynku. Podróż można rozłożyć na kilka dni i po drodze zafundować sobie nocleg np. w Paryżu lub na malowniczym Lazurowym Wybrzeżu. Ideałem będzie, jeśli wśród wczasowiczów jest przynajmniej dwóch kierowców, dzięki czemu uniknie się przemęczenia i stresu związanego z długotrwałym prowadzeniem samochodu.

Zwiedzaj na miejscu

Często wybieraną przez turystów opcją jest również przelot samolotem zakończony wynajęciem samochodu już na miejscowym lotnisku. To zapewne najbardziej komfortowe rozwiązanie, łączące w sobie szybki transport i możliwość samodzielnego zwiedzania dowolnych zakątków Hiszpanii. Rozwój branży turystycznej daje wiele możliwości zaplanowania urlopu, tak, aby spełniał on oczekiwania różnych grup osób, wystarczy tylko odpowiednio wcześniej zapoznać się z możliwościami, jakie oferują biura podróży i firmy transportowe, a potem spakować walizki i… w drogę!


    Najnowsze komentarze