Wakacje singla – czy Bułgaria to dobre miejsce na urlop w pojedynkę?

wakacje w bułgarii

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na samotny wyjazd na wakacje. Dla niektórych, zwłaszcza młodych ludzi, to już styl życia, dzięki któremu kształtują osobowość i zdobywają cenne doświadczenia, a niekiedy nawet… popularność w mediach społecznościowych. Czy złociste piaski Bułgarii oraz otoczenie średniowiecznych miasteczek okażą się dobrym pomysłem na wakacje dla singla? W poniższym artykule przekonujemy, że tak!

Zalety samotnej podróży

Podróże kształcą, a samotne podróże pozwalają lepiej poznać nie tylko odwiedzany kraj, ale też samego siebie. To najważniejsza wartość, jaką wyniesiesz z takiej wyprawy. Kiedy nie będziesz rozkojarzony rozmową z towarzyszami podróży, bez wątpienia uda Ci się więcej dostrzec i odkryć jeszcze ciekawsze zakątki Bułgarii. Zwiedzanie stanie się też łatwiejsze, bo czasami na wymarzony rejs czy tour po muzeum zostaje akurat jeden bilet, który właśnie Ty możesz wykorzystać.

Niektórzy obawiają się wysokich kosztów takiego wyjazdu, ale tu z pomocą przychodzą biura podróży, które zazwyczaj mają bogatą ofertę dla singli. Dzięki temu za nocleg czy transport zapłacisz mniej.

Jaki region Bułgarii wybrać?

Najpiękniejsze plaże rozciągają się w okolicy dwóch najpopularniejszych kurortów – Burgas oraz Varny. Powody, by pojechać tam na wakacje, można wymieniać bez końca: turkusowe morze, słynne Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg, rezerwaty przyrody i dobrze przygotowana baza noclegowa. Jeśli samotny wyjazd oznacza dla Ciebie spokojny wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku, wybierz kameralny hotel zatopiony wśród zielonych drzew i krzewów, na przykład w miejscowości Nesebyr. Aby z kolei poczuć klimat żywiołowej, bałkańskiej zabawy, a może nawet zawrzeć nowe znajomości, odwiedź Burgas, uznawane za jedno z najbardziej rozrywkowych miast regionu.

Atrakcje dla singli w Bułgarii

Wypełnione słońcem Burgas to też uzdrowisko, oferujące mineralne łaźnie miejskie, aquaparki oraz centra odnowy biologicznej. W takich miejscach możesz zapomnieć o problemach codzienności i nabrać sił na kolejne tygodnie. Przespaceruj się alejkami Parku Nadmorskiego, położonego na łagodnym wzgórzu tuż przy wybrzeżu i zejdź urokliwą galerią z kamiennych schodków wprost na piaszczystą plażę.

W okolicy Varny podziwiać można wyjątkowy, bo umieszczony w stromym klifie, prawosławny klasztor Aładża, a także inne zabytki kultury sakralnej, wśród których jako najpiękniejszy wymienia się Sobór Zaśnięcia Matki Bożej w centrum miasta. W Varnie funkcjonuje też kilka ciekawych muzeów, a najciekawsze z nich to Retro Muzeum z imponującymi zbiorami pochodzącymi z okresu Ludowej Republiki Bułgarii (stylem nawiązującej do naszego rodzimego PRL), Muzeum Archeologiczne, a także liczne galerie sztuki. W Bułgarii nie musisz obawiać się nachalnych sprzedawców, męczącego przelotu czy zbyt wysokich cen. W każdym miejscu przywita Cię za to serdeczność mieszkańców, przyjemna pogoda oraz piękne krajobrazy, co czyni Bułgarię idealnym miejscem na wakacje dla singla.


    Najnowsze komentarze