Wakacje pośród złocistych tunezyjskich plaż

wakacje w tunezji

Afrykańskie ciepłe powietrze, śródziemnomorskie lazurowe morze i pachnące orientalne aromaty znów wracają do turystycznych łask. Tunezja z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów, dosłownie z całego świata. Zapewne stało się tak również za sprawą ogromnych pustynnych oaz i znajdujących się pośród nich ekskluzywnych hoteli. Większość z nich oferuje bardzo wysoki standard swoich pokoi oraz mnóstwo przyjemnych atrakcji. Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej wykorzystać swoje wymarzone tunezyjskie wakacje? Udzielimy Ci kilku prostych porad, dzięki którym Twój wypoczynek stanie się o wiele przyjemniejszy i ciekawszy.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że Tunezja należy do krajów arabskich. Jednak często określa się ją jako najbardziej liberalną spośród innych państw tego typu. Świadczą o tym m.in. rozbudowane prawa kobiet. Dzięki temu liberalizmowi wakacje w Tunezji okażą się o wiele bardziej komfortowe niż w innych arabskich krajach.

Położona w północnej części Afryki nad Morzem Śródziemnym, stanowi idealne miejsce do zwiedzania oraz luksusowego odpoczynku. Kiedy już znajdziesz się na miejscu, z pewnością zachwycą Cię prawie nietknięte upływem czasu zabytki oraz legendarna, ogromna pustynia Sahara. Oprócz tego, do Twojej dyspozycji pozostają czyste, imponujące swoją wielkością plaże oraz pustynne oazy. To właśnie tam czeka na Ciebie najwięcej orientalnych rozrywek.

Najlepsze tunezyjskie kurorty i ich niesamowite atrakcje

Na północnej części kraju znajduje się ekskluzywny kurort Hammamet. Jest bardzo popularny wśród turystów, których najbardziej przyciągają do niego dwie medyny (stare dzielnice miasta): historyczna oraz nowoczesna. Jeśli chcesz całkowicie odpocząć oraz bardzo się zrelaksować, ten kurort będzie idealnym do tego miejscem ze względu na prowadzoną tam talasoterapię. Niezwykły tamtejszy morski klimat, algi, wodę oraz inne morskie substancje są tu wykorzystywane w celach wypoczynkowych i leczniczych.

Sousse słynie z tego, że zostało określone najważniejszym w tym rejonie centrum turystycznym w Tunezji. Ma bardzo bogatą historię, którą naprawdę warto poznać. Na jego terenie znajdują się imponujące zabytki m.in. Wielki Meczet. Jeśli lubisz się targować, koniecznie odwiedź tamtejszy egzotyczny targ. Nie zapomnij także o wędrówce po miejscowej medynie, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jak swobodnie cieszyć się wakacjami w Tunezji?

Podjąłeś już decyzję, do której części Tunezji masz ochotę polecieć? Warto również pomyśleć o praktycznych sprawach, takich jak: termin Twojej wycieczki. Bez obaw, tunezyjska pogoda nigdy nie zawodzi turystów i zawsze im dopisuje. Jeśli kochasz kąpiele morskie i słoneczne, koniecznie odwiedź ten kraj latem. Wówczas temperatura powietrza wynosi ponad 30 stopni. Natomiast do zwiedzania polecamy pozostałe miesiące roku, w których będzie dosłownie o parę stopni chłodniej niż latem.

W Tunezji obowiązuje waluta zwana dinarem. Jednak wwóz i wywóz jest nielegalny, dlatego warto kupić wcześniej euro, które wymienisz tuż po przylocie na miejsce. Aby móc przebywać w kraju, potrzebujesz paszportu ważnego na co najmniej trzy miesiące od daty planowanego opuszczenia Tunezji. 

Życzymy wspaniałych wakacji!


    Najnowsze komentarze