W miasteczku dwóch księżyców – Mahdia na romantyczny urlop

Urokliwa Mahdia leży w środkowej części tunezyjskiego wybrzeża Morza Śródziemnego, którego spokojne, lazurowe wody opływają miasteczko z dwóch stron. Od północy i od południa rozciągają się srebrzyste zatoki przypominające wyglądem księżyc w nowiu i właśnie dlatego miejscowi zwykli określać Mahdię jako miasto dwóch księżyców. Riwiery oddziela niewielki przylądek, a na jego krańcu wznosi się latarnia morska. Ta nastrojowa atmosfera sprawia, że kurort jest wyjątkowym miejscem na wakacje tylko we dwoje. Zapraszamy w podróż po jego najpiękniejszych zakątkach oraz najciekawszych atrakcjach dla zakochanych.

Złocisty piasek, muszle i ciepłe morze

wakacje w Mahdii

Jeśli poszukujecie miejsca, gdzie będziecie mogli do woli odpoczywać, w Mahdii odkryjecie wiele wspaniałych plaż z drobnym, miękkim piaskiem. Możecie czerpać z ich dobrodziejstw całymi dniami – korzystać z morskich kąpieli, spróbować któregoś ze sportów wodnych czy po prostu relaksować się na wygodnym leżaku, sącząc orzeźwiające koktajle. Okoliczne riwiery słyną z niesamowitej ilości muszelek, jakie przypływ wyrzuca każdego dnia na ląd. Wspólny spacer w poszukiwaniu skarbów prosto z morza to doskonały moment na długie rozmowy oraz wyjątkowa okazja do romantycznej sesji zdjęciowej. 

Spacer po starym mieście

Tutejsza medina, czyli najstarsza dzielnica miasta, wyróżnia się jasnymi zabudowaniami oraz wąskimi, wybrukowanymi uliczkami. Możecie snuć się po jej krętych zaułkach całymi godzinami, odwiedzając po drodze lokalne kawiarenki, serwujące przysmaki tradycyjnej tunezyjskiej kuchni, pyszną kawę oraz herbatę ze świeżych liści mięty. Na ulicy codziennie rozkładają się kolorowe stragany, w których kupicie rękodzieło czy inne pamiątki. Rozejrzyjcie się w poszukiwaniu pięknie zdobionych bram wejściowych, drzwi, balustrad oraz okiennic. Koniecznie obejrzyjcie też interesujące budownictwo sakralne, a więc meczety oraz przylegające do niektórych z nich wieże, minarety, a także przespacerujcie się w kierunku pozostałości fortu na imponujących, nadmorskich skałach.

Wyprawa pełna przygód

Miasteczko Mahdia jest też świetną lokalizacją, jeśli marzy Wam się wspólna przygoda na największej gorącej pustyni świata, Saharze. Wiele ośrodków wypoczynkowych organizuje wycieczki w głąb tego tajemniczego obszaru, dlatego warto zapytać o propozycje wybranego biura podróży. Kiedy już traficie do słynnych Wrót Sahary, czyli miejscowości Douz, poczujecie niezwykły klimat osady zatopionej wśród piaskowych pagórków. Możecie wyruszyć na przejażdżkę w celu ich odkrywania w karawanie wielbłądów lub quadami, a nawet spędzić noc w prawdziwej oazie i podziwiać rozgwieżdżone niebo. Takie chwile z całą pewnością na długo utkwią w Waszej pamięci.

Kameralna Mahdia zachęca do odwiedzania o każdej porze roku, a zachwyca w niej wszystko – od wspaniałej pogody, poprzez lazurowe morze, aż po imponującą tradycję oraz kulturę. Spakujcie walizki i przygotujcie się na wspólne odkrywanie tego pięknego zakątka Tunezji.


    Najnowsze komentarze