W krainie słońca i złotego piasku – poznaj urok Egiptu podczas tygodniowych wakacji

tygodniowe wakacje w egipcie

Planując wyprawę do słonecznego Egiptu, wiele osób zastanawia się, jakie atrakcje poza przyjemną pogodą i piramidami oferuje królestwo faraonów. Jeśli na wakacjach nie chcesz się nudzić, a jednocześnie planujesz porządnie wypocząć, przeczytaj ten artykuł i poznaj razem z nami najlepszy sposób na tygodniowy pobyt w Egipcie.

Plaże skąpane w słońcu

Najważniejszą wizytówką Egiptu są oczywiście piękne plaże, położone tuż obok nowoczesnych kompleksów wypoczynkowych. Jeśli lubisz spokój, kameralną atmosferę oraz niewielkie pensjonaty, pomyśl o wynajęciu noclegu w Dahab na Półwyspie Synaj lub malowniczym Marsa Alam w sercu egipskiego wybrzeża. Miłośnikom rozległych plaż, parków rozrywki oraz wodnych atrakcji z pewnością spodobają się popularne kurorty, takie jak Szarm el-Szejk czy Hurghada. Wszystkie zachwycają łatwym dostępem do bezpiecznych i spokojnych zatok, kąpielisk wypełnionych jasnym piaskiem oraz dużą ilością zieleni.

Zwiedzanie Egiptu

Kraj faraonów to nie tylko piramidy i słynny Posąg Sfinksa, choć te monumentalne budowle zdecydowanie warto włączyć do planu wycieczki. Całkiem niedaleko od najpopularniejszych kurortów leży też zachwycające miasto Luksor oraz Dolina Królów, należące do nekropolii tebańskiej. Po starym mieście pozostały fragmenty imponujących świątyń i grobowców wykutych w skałach. Koniecznie trzeba zobaczyć wysokie Kolosy Memnona, czyli kamienne posągi, zadziwiające swoimi rozmiarami. Również na Półwyspie Synaj jest wiele ciekawych miejsc. Warto wybrać się na wycieczkę do klasztoru położonego u stóp Góry Świętej Katarzyny oraz do jednej z beduińskich wiosek zatopionych między łagodnymi wzgórzami. Północne krańce kraju faraonów to królestwo zielonych lasów, turkusowej wody oraz zabytkowych miast. Jeden dzień wakacji możesz przeznaczyć na zwiedzanie Kairu, Kanału Sueskiego oraz Aleksandrii. Poczujesz się jak prawdziwy odkrywca, przemierzając Egipt wodnym szlakiem jednej z najdłuższych rzek świata, Nilu na pokładzie wycieczkowego statku.

Wodne atrakcje

Nie bez przyczyny Egipt okazuje się idealnym miejscem do nurkowania. Na dnie spokojnych wód Morza Czerwonego wyrastają fascynujące formacje koralowe, które podziwiać można nawet bez znajomości zaawansowanych technik nurkowania. Jeśli marzy Ci się prawdziwa przygoda, w Hurghadzie czy Szarm el-Szejk każdego dnia organizuje się wycieczki w celu eksplorowania morskich głębin. Zobaczysz ławice kolorowych ryb, rzadkie gatunki skorupiaków, a może nawet wielkie żółwie oraz krowy morskie.

Pustynne wojaże

Wakacje w Egipcie gwarantują kalejdoskop różnorodnych pejzaży oraz przygód. Jednego dnia możesz wylegiwać się na białej plaży i wpatrywać w turkusowe morze, a następnego wyruszyć w głąb dzikiej pustyni. Jedną z najciekawszych pustynnych atrakcji Egiptu jest Oaza Siwa, czyli piętrowe miasteczko ukryte wśród piaskowych wydm i niewielkich jezior. Bez względu na to, jak zdecydujesz się spędzać czas, z pewnością zauroczy Cię przyjemna pogoda oraz egzotyczny klimat tego kraju.


    Najnowsze komentarze