Urlop na rajskiej plaży – najładniejsze plaże w Egipcie

Najpiękniejsze plaże Egiptu rozciągają się na złocistym wybrzeżu basenu Morza Czerwonego. Odpoczynek na jednej z nich oznacza chwile wypełnione dużą dawką relaksu, słońca oraz możliwość podziwiania zachwycających, morskich pejzaży. Poznaj nasze zestawienie najlepszych plażowych miejscówek i wybierz jedną z nich na urlop marzeń.

Zjawiskowe plaże Szarm el-Szejk

Ten nowoczesny kurort znajduje się na Półwyspie Synaj, oblewanym przez spokojne wody Zatoki Akaby oraz słynnej Zatoki Sueskiej. W morskich głębinach kryją się jedne z najpiękniejszych raf koralowych świata, dostępne również dla początkujących nurków. Spotkasz tu wiele ciekawych kąpielisk, a wśród nich rozległą, piaszczystą plażę w niewielkiej zatoczce u południowych wybrzeży miasta. Woda jest tu krystalicznie czysta, a piasek niezwykle miękki i drobny. W morskim basenie tuż przy brzegu mogą kąpać się dzieci, a nieco dalej, gdy woda staje się głębsza, zaczynają się piękne, podwodne formacje koralowe, które możesz podziwiać wprost z powierzchni.

Błękitna laguna Marsa Alam

Miasteczko słynie z nowoczesnych ośrodków wypoczynkowych oraz ładnych plaż o czystym piasku. Kameralna atmosfera zachęca do odpoczynku, podobnie jak spokojne plaże, bez tłumu turystów. Wokół kąpielisk wyrastają wysokie palmy, a pod nimi ustawione są leżaki, na których możesz wylegiwać się przez cały dzień. Niektóre z plaż otaczają niewielkie wydmy, zachwycające białym piaskiem.

Turkusowa Szarm el Luli

Będąc w okolicy Marsa Alam, koniecznie trzeba udać się na niesamowitą plażę Szarm el Luli. Bajkowe miejsce zlokalizowane jest na północnych krańcach pięknego parku nadmorskiego Wadi el Gemal Abu Ghusun. Woda przybiera tu barwę wybielonego turkusu, a jej płytki basen zachęca do spacerowania i chłonięcia niesamowitych, morskich pejzaży.

The Lagoon Beach w kameralnym Dahab

Wśród pustynnych krajobrazów, w samym sercu wschodniego wybrzeża Półwyspu Synaj wyrastają urokliwe zabudowania miasteczka Dahab. Wokół piętrzą się skaliste, brunatne pagórki, a gdzieniegdzie rosną wysokie, rozłożyste palmy. To wszystko tworzy idealne warunki do spokojnego plażowania, z dala od zgiełku wielkich kurortów i zatłoczonych kąpielisk. Do najciekawszych plaż należy The Lagoon z urzekającym widokiem na majaczące w oddali wzgórza. Odwiedzających wita piasek przypominający drobne kamyczki, co świetnie współgra z mistycznym, pustynnym otoczeniem. Miejscowość spodoba się także początkującym surferom.

Zadbane wybrzeże Hurghady Ten popularny kurort od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans, podobnie jak okoliczne plaże. W miejscowości znajdziesz przede wszystkim prywatne kąpieliska, do których dostęp uzyskują goście danego hotelu. Każda z nich okazuje się warta uwagi – delikatny, jasny piasek, przyjemna, czysta woda oraz łagodne zejście do morza sprawiają, że każdy czuje się tu bezpiecznie i komfortowo. Do tego zniewalające widoki, wygodne leżaki z parasolami zrobionymi z palmowych liści… i urlop idealny gwarantowany!


    Najnowsze komentarze