Tunezja — najlepsze rozwiązanie na wakacje z dziećmi

Każdy, kto marzy o ciepłej wodzie i wspaniałej pogodzie, powinien obrać Tunezję za cel swojego urlopu. To kraj, oferujący szeroką gamę możliwości odpoczynku i bogaty w zabytkowe miejsca.

Pozwól sobie na relaks

Czy Afryka to dobry pomysł na rodzinne wakacje? Jak najbardziej! By maksymalnie wypocząć, powinniśmy jednak rozważyć wykupienie pobytu w hotelu o podwyższonym standardzie. Dlaczego? Droższe hotele zwykle zapewniają dzieciom opiekę animatorów czasu wolnego. I choćby nasze dziecko nie mówiło po angielsku, na pewno będzie miało okazję się świetnie bawić pod okiem wykwalifikowanej kadry. Podczas gdy animatorzy zapewnią moc atrakcji i zabaw, my będziemy mogli zrelaksować się z drinkiem przy basenie. Droższe hotele zapewniają także pyszne europejskie menu, dzięki czemu nasza pociecha z pewnością znajdzie do wyboru coś, co zje ze smakiem. Ponadto, piękna tunezyjska pogoda to gwarancja udanego wypoczynku, zatem dlaczego mielibyśmy oprzeć się pokusie? To doskonała możliwość reklasu i okazja do poznania nowej kultury.

Gdzie zatrzymać się z małymi dziećmi?

Jeśli na miejsce docelowe wybraliśmy Monastir, bez problemu znajdziemy atrakcje dla rodzin z dziećmi. W mieście znajduje się dużo dobrych hoteli oraz sieć godnych polecenia restauracji. Dzieci, które nie boją się nowych smaków, będą mogły skosztować pysznych i świeżych owoców morza. Chcąc wybrać się na urlop z biurem podróży, dobrze mieć zapewniony transport z lotniska do hotelu. Ten bonus bardzo ułatwi nam życie — nie odczujemy stresu związanego z szukaniem taksówki, a przyjedzie po nas samochód z klimatyzacją. Pamiętajmy, że w podróżach z dziećmi komfort pełni jedną z kluczowych ról.

Co zwiedzać z małymi dziećmi?

Wszyscy wiemy, że dzieci potrafią marudzić podczas zwiedzania. Możemy zatem pójść z nimi na pewien układ — jednego dnia wspólnie odwiedzimy starą część miasta zwaną Medyną, w której znajdują się dwa wspaniałe zabytki — Ribat (islamski klasztor) i Wielki Meczet. W zamian za cierpliwość zaproponujemy pociechom wycieczkę do aquaparku lub na poszukiwanie krabów i flamingów. Istnieje wiele plaż w Tunezji, gdzie można je zobaczyć. Pamiętajmy, że wyprawa z maluchami nie powinna się przedłużać. Warto w tym celu wybrać poranne godziny, gdy słońce nie świeci jeszcze zbyt mocno.

Niezbędnik każdej mamy

Wyjeżdżając na wakacje do Tunezji, warto wziąć ze sobą podstawowe leki (na gorączkę czy ból gardła) oraz maści (na komary czy stłuczenia). Pamiętajmy także o kremie z wysokim filtrem, którym należy smarować pociechy kilka razy dziennie. Tunezja ma wspaniały klimat — jest ciepło, ale nie duszno dzięki bryzie znad morza. By uniknąć poparzeń słonecznych, nie możemy zapomnieć o właściwej ochronie przed słońcem. Tunezja i jej atrakcje czekają na nas i nasze maluchy! Takie wakacje na długo zostaną w naszej pamięci i na pewno zechcemy jeszcze nieraz wrócić.


    Najnowsze komentarze