Słoneczna Hiszpania – Twoje wymarzone wakacje

wakacje w słonecznej hiszpanii

Wybierasz się na wakacje do Hiszpanii? Zastanawiasz się pewnie, jak zaplanować wczasy. Pragniesz spędzić je w miłej atmosferze oraz wypocząć. Dodatkowo chcesz poznać kraj ludzi o ognistym temperamencie. W tym artykule podpowiemy Ci, jak maksymalnie wykorzystać pobyt w Hiszpanii, a przy okazji zaznać błogiej sjesty na jednych z najpiękniejszych plaż w Europie. W tym celu koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami oraz prostymi poradami dotyczącymi wymarzonych wakacji w Hiszpanii.

Hiszpanie są znani ze swojego ognistego temperamentu. Na pierwszy rzut oka mieszkańcy jednego z najbardziej słonecznych europejskich krajów wyróżniają się głośnym i swobodnym zachowaniem. Jednak niech nie zmylą Cię pozory! Hiszpanie to bardzo mili i przyjacielscy ludzie. Ich zachowanie i otwartość wynikają z ogromnej radości życia oraz z pozytywnego podejścia do wielu spraw. Dodatkowo często mówią dobrze po angielsku, dlatego masz szansę na nawiązanie z nimi naprawdę ciekawych znajomości.

Kierunek hiszpańskie atrakcje

W Hiszpanii znajduje się wiele ciekawych i przyjaznych turystom miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Najwięcej najpiękniejszych zabytków znajdziesz na wybrzeżu Costa Barcelona. To właśnie tam znajduje się najwięcej oryginalnych budynków zaprojektowanych przez Antoniego Gaudiego. Aż siedem z nich zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Polecamy zobaczyć m.in.: Park Guell, Casa Mila czy najwyższy w Europie secesyjny kościół Sagrada Familia. Wszystkie zabytki są popularnymi miejscami wśród turystów, dlatego warto kupić bilety wstępu odrobinę wcześniej, aby uniknąć kolejek w kasach.

Marzysz o błogiej sjeście przeplatanej kąpielami w czystym i ciepłym morzu? Zatem idealnym miejscem do zrealizowania Twoich planów będzie wybrzeże Costa Brava. Zapierające dech wysokie urwiska, ogromne plaże oraz wiele atrakcji turystycznych to tylko niektóre z atutów tego miejsca. Jeśli zależy Ci na rozrywkach, koniecznie wybierz znany kurort Lloret de Mar, gdzie zabawa trwa aż do świtu. Wybrzeże Costa Brava jest także wymarzonym miejscem do nurkowania oraz uprawiania innych sportów wodnych.

 A ze sobą warto wziąć…

W Hiszpanii dominuje klimat subtropikalny, dlatego Twoja walizka nie powinna zawierać ciepłych rzeczy. Gorące słońce i ciepłe morze sprzyjają opalaniu, dlatego nie zapomnij stroju kąpielowego oraz dobrego aparatu. Z pewnością zechcesz uwiecznić wspaniałe hiszpańskie widoki. Przyda Ci się też okrycie na głowę oraz dobre okulary przeciwsłoneczne. Również warto zabrać kremy i olejki, które chronią skórę przed nadmiernym słońcem.

To, co warto wiedzieć tuż przed wylotem

Twoja podróż samolotem potrwa około trzech godzin. Nie ma potrzeby przestawiania zegarka, bo czas hiszpański nie różni się od tego w Polsce. Koniecznie zabierz ze sobą dowód osobisty lub paszport. Nie zaszkodzi odrobina pozytywnego nastawiania oraz mnóstwo dobrego humoru. W końcu lecisz na swoje wymarzone wakacje do Hiszpanii! Życzymy Ci udanego wypoczynku.


    Najnowsze komentarze