Samochodem przez świat – czy warto pojechać autem na zagraniczne wakacje?

wakacje samochodem

Obecnie nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o podróżowanie po świecie. Do najdalszych zakątków możemy się dostać samolotem w kilkanaście godzin, a Europę przejechać wzdłuż i wszerz nawet własnym samochodem. Czy ta druga opcja w ogóle się opłaca, jeśli planujemy zagraniczną wycieczkę? W artykule spróbujemy przekonać, że tak!

Zatrzymaj się i wysiądź, kiedy chcesz

Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest bez wątpienia niezależność i brak ograniczeń czasowych. Możesz wyruszyć w dowolnym momencie, nie musisz stać w kolejkach do odprawy czy spędzać długich chwil na wyszukiwaniu najlepszych ofert biletowych. Nie ma też problemu, jeśli chcesz zatrzymać się po drodze. W każdej chwili możesz odpocząć na przydrożnym parkingu, zrobić drobne zakupy w supermarkecie czy na stacji benzynowej albo przespacerować się po lesie. Dla wielu osób wizyta w przydrożnej restauracji czy barze szybkiej obsługi staje się już rodzajem tradycji, która rozluźnia atmosferę i poprawia nastrój na cały wyjazd.

Przemierzając świat samochodem, można też całkiem sporo zobaczyć po drodze do wymarzonego celu. To doskonała opcja dla osób, które lubią dużo zwiedzać lub po prostu chcą jak najlepiej wykorzystać wakacyjny czas. Mapę ciekawych punktów warto przygotować jeszcze przed wyprawą lub korzystać ze wskazówek znajdujących się przy drodze. Istnieje wiele interesujących miejsc, które zazwyczaj pomijamy jako ostateczny cel podróży. Należą do nich tajemnicze zamki, zachwycające punkty widokowe i pomniki przyrody.

Wygoda i nadbagaż

Samochód zapewnia komfortową podróż nie tylko dzięki wygodnym siedzeniom. Z uwagi na możliwość dostosowania warunków panujących we wnętrzu do własnych upodobań, wycieczka nie będzie tak męcząca. Kierowca sam ustala wysokość temperatury, może puścić ulubioną muzykę i nie martwić się o to, że będzie ona przeszkadzać współpasażerom, jak to się dzieje w przypadku autokaru czy samolotu. Do samochodu bez problemu spakujesz też spory bagaż bez żadnych dodatkowych opłat. Nawet w małym aucie zmieści się kilka walizek oraz prowiant, który umili podróż.

Jeśli preferujesz na urlop polecieć samolotem, a jednocześnie nie chcesz być zależny od lokalnych środków komunikacji, pomyśl o wypożyczeniu samochodu na miejscu. Taka opcja opłaca się zwłaszcza wtedy, kiedy podróżujesz całą rodziną lub z przyjaciółmi. Może się nawet okazać, że to dużo korzystniejsza oferta niż kupowanie dla każdego osobnego biletu na autobus czy pociąg. Pamiętaj jednak, by dokładnie sprawdzić zasady obowiązujące w wypożyczalni.

Podróż samochodem bez wątpienia wiąże się z dużym komfortem, ale przed wyjazdem trzeba zadbać o sprawdzenie kilku ważnych informacji. Upewnij się, jakie zasady obowiązują na zagranicznych drogach, skontroluj stan techniczny najważniejszych części pojazdu i sprawność klimatyzacji. Jeśli wszystko będzie w porządku, nie pozostanie nic innego, jak spakować pakowne walizki i wyruszyć bezpośrednio do upragnionego celu.


    Najnowsze komentarze