Romantyczny urlop w urokliwym Hammamet

Romantyczne wakacje w Tunezji

Momenty tylko we dwoje warto celebrować w najpiękniejszych zakątkach świata, które na długo pozostają w pamięci zakochanych. Istnieje takie miejsce, całkiem blisko Europy, a zarazem z dala od zgiełku wielkich metropolii, gdzie wolno płynący czas oraz wspaniała pogoda sprzyjają pielęgnowaniu relacji. Mowa o urokliwym tunezyjskim kurorcie Hammamet – miejscowości idealnej na romantyczny urlop.

Tunezyjskie Saint Tropez

Miasto Hammamet leży w jednym z najpiękniejszych regionów Tunezji. Nawet z pozoru zwyczajna wizyta na którejś z okolicznych plaż wprawi Was w doskonały nastrój dzięki wyjątkowo delikatnemu piaskowi oraz rozległym przestrzeniom, na których bez problemu znajdziecie odosobnione miejsce. Odprężające chwile dopełnią pasma zielonych krzewów, drzewa palmowe oraz łagodne wzgórza majaczące w oddali, a przede wszystkim czysta, lazurowa tafla Morza Śródziemnego.

Przewodniki często określają to miasteczko mianem tunezyjskiego Saint Tropez ze względu na urokliwe białe zabudowania wyrastające tuż nad łagodnymi wodami Zatoki Hammamet, malowniczo położony port, a także luksusową ofertę hotelową. Czy nie jest to doskonała atmosfera, by spędzić urlop z drugą połówką?

Romantyczne spacery

romantyczny spacer po plaży w Tunezji

Nowoczesne zabudowania miasteczka Hammamet wyrastają wokół klimatycznych zaułków starego miasta – mediny. Warto przespacerować się wąskimi, kamiennymi uliczkami wypełnionymi niebiesko-białymi kamieniczkami we włoskim, greckim czy arabskim stylu. Odkryjecie tam też mnóstwo zabytków i atrakcji, takich jak meczety i kolorowe bazary pełne rękodzieła, lokalnych przysmaków oraz pamiątek.

Możecie zatrzymać się na chwilę na jednym z tutejszych placyków i przysiąść pod rozłożystą palmą rosnącą w centralnym jego punkcie. A może skusicie się na pyszną miętową herbatę w kameralnej kawiarni? 

Koniecznie odwiedźcie też położoną w pobliżu kasbę, czyli nadmorską twierdzę, z której roztacza się piękna panorama. Tuż przy wybrzeżu rozciąga się również otoczona palmami promenada – sceneria idealna na przechadzkę, ale też pamiątkowe fotografie.

Nastrojowe wieczory

Kiedy dzień się kończy, Hammamet zaczyna czarować feerią barw zachodzącego słońca. Warto wtedy usiąść na plaży, balkonie czy w jednej z nadmorskich knajpek i podziwiać ostatnie promienie wpadające wprost do morza.

Romantyczny zachód słońca wcale nie musi wieńczyć wspólnie spędzonego dnia. Możecie na przykład udać się na spacer w blasku księżyca, oglądać gwiazdy pojawiające się na zazwyczaj przejrzystym niebie lub… wybrać się na taneczne szaleństwa! Jak na tunezyjskie Saint Tropez przystało, w Hammamet działa wiele ekskluzywnych dyskotek, ale też sporo kameralnych klubów czy restauracji z nastrojową muzyką.

Kiedy większość par na romantyczny wypoczynek wybiera słynne włoskie czy francuskie miasta, Wy możecie postawić przede wszystkim na egzotyczne atrakcje oraz błogi wypoczynek w przepięknej Tunezji. Taki urlop nie tylko będzie miłą odmianą, ale też pozwoli Wam odkryć niezwykłą kulturę tego wyjątkowego zakątka świata.


    Najnowsze komentarze