Romantyczny urlop na Costa Brava dzikość i komfort w jednym

Wakacje Costa Brava Katalonia

Jeśli przez romantyczne wakacje rozumie się wspólny wypoczynek w miejscu nacechowanym przyjaznym klimatem, dziką, lecz równocześnie okiełznaną i bezpieczną naturą oraz porządną infrastrukturą turystyczną umożliwiającą wygodne leniuchowanie, to urwiste wybrzeże północno-wschodniej Hiszpanii okażę się idealnym miejscem na taki urlop.

Costa Brava ‑ niesamowita mieszanka

Wakacje na Costa Brava

To jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych wybieranych przez wczasowiczów z różnych zakątków świata. Zważywszy na niesamowite piękno tutejszych krajobrazów, połączone z rozbudowaną siecią usług i obiektów turystycznych, nie ma się, co dziwić, że co roku zjeżdżają tu liczne grupy osób żądnych niezapomnianych wrażeń. Strome urwiska obmywane morskimi falami, malownicze zatoczki porozrzucane pomiędzy niedużymi skałami i rozległe, piaszczyste plaże przeplatają się wzajemnie, tworząc mieszaninę dzikości i idylli w gorących promieniach hiszpańskiego słońca.

Każda zakochana para znajdzie tu swoje wymarzone miejsce do odpoczynku ‑ zarówno osoby lubiące zadbane, szerokie plaże z wszelkimi udogodnieniami, leżakami, prysznicami, drinkami, jak i zwolennicy swobodnego kontaktu z naturą z dala od zgiełku i tłumów. Costa Brava to w końcu ponad 200 km wybrzeża, oferującego turystom bardzo zróżnicowane i bajkowe widoki, dla których naprawdę warto tu przyjechać.

Atrakcje największych kurortów

Costa Brava to wiele mniejszych lub większych nadmorskich miasteczek, w których każdy znajdzie rozrywkę na miarę swoich potrzeb. Zapewne wszyscy przybywający tu turyści w pierwszej kolejności udadzą się na przepiękne plaże i skorzystają z uroków morskiej kąpieli, bo niewątpliwie są to największe atuty tego regionu. Na tym atrakcje się jednak nie kończą, ponieważ hiszpańskie kurorty na Costa Brava mają do zaoferowania wczasowiczom znacznie więcej niż tylko złocisty piasek i ciepłe morze. Pary, które lubią na wakacjach pobawić się na dyskotekach w międzynarodowym towarzystwie, doskonale odnajdą się w najbardziej znanym i rozrywkowym miasteczku Lloret de Mar, gdzie nie brakuje klubów, barów i restauracji. Jednak nawet w tak imprezowym miejscu można znaleźć też inne ciekawostki, jak chociażby wiodąca klifem ścieżka Camins de Ronda umożliwiająca podziwianie niesamowitych krajobrazów stworzonych przez skaliste zatoczki i urwiska.

Inną bardzo znaną miejscowością z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną jest Blanes, w którym można zobaczyć wspaniałe i okazałe ogrody botaniczne z mnóstwem egzotycznej roślinności i zapierającymi dech w piersi widokami na Morze Śródziemne. Obowiązkowym punktem odwiedzanym przez turystów jest wzgórze San Juan z wieńczącym je malowniczym zamkiem, z którego rozpościera się wspaniała panorama okolicy. Będąc w Blanes, warto też wziąć udział w uwielbianych przez Hiszpanów fiestach, szczególnie w odbywającym się w lipcu festiwalu fajerwerków, uznawanym za najbardziej widowiskowy i spektakularny na całym wybrzeżu.

Barcelona, Girona, czyli trochę dalej od plaży

Wakacje na Costa Brava stanowią również doskonałą okazję do odwiedzenia położonej niedaleko Barcelony i Girony. Nikomu nie trzeba specjalnie zachwalać urody oraz klimatu tych miast i niemal pewne jest, że wspólny, romantyczny spacer zabytkowymi uliczkami będzie wspaniałym dopełnieniem gorących wakacji na Costa Brava.


    Najnowsze komentarze