Rodzinne wakacje na Krecie

Wyspy śródziemnomorskie cieszą się ogromną sławą wśród rodzin i to właśnie tu decyduje się spędzić swoje wakacje wiele z nich. Jednym z najczęściej wybieranych obszarów jest największa wyspa grecka – Kreta, posiadająca linię brzegową długości około 1040 km. Kretę wyróżnia ciekawa historia, inspirujące budownictwo oraz zapierające dech w piersiach widoki. Co warto zobaczyć, spędzając rodzinny urlop na Krecie i jak wykorzystać ten wyjątkowy, wakacyjny czas w gronie najbliższych?

Rajskie plaże 

Plaża na Krecie - Grecja

Zachwycające, szerokie plaże sąsiadujące z krystalicznie czystą wodą Morza Śródziemnego to zdecydowanie znak rozpoznawczy Krety i to właśnie dla nich wiele osób decyduje się na odwiedzenie wyspy. W ścisłej czołówce najbardziej malowniczych obszarów nadmorskich na Krecie widnieje plaża Elafonisi ulokowana na końcu południowo-zachodniego skraju wyspy. Widoki na Elafonisi są obłędne, dlatego każdego dnia wyspę odwiedzają tysiące turystów z całego świata. Jest to idealne miejsce zarówno na romantyczną randkę, jak i na rodzinną wyprawę z dziećmi.

Prawdziwą wizytówką Krety jest obłędna laguna Balos, która zachwyca cudownym krajobrazem błękitnych wód i czystego, jasnego piasku. Podobnie jak w Elafonisi, plaża opływa w niepowtarzalne plaże i stanowi doskonałe miejsce na relaks w gronie najbliższych. 

Historia Krety ukryta w niepowtarzalnych zabytkach 

Wszystkie osoby, które poza wypoczynkiem na piaszczystych plażach pragną dowiedzieć się czegoś o kreteńskiej kulturze, architekturze i sztuce powinny odwiedzić miasto Knossos. Jest to miejscowość położona u stóp góry Ida. Najważniejszą atrakcją w mieście jest oczywiście słynny pałac minojski Knossos, którego ruiny pochodzą z 2000-1400 p.n.e., odkryte zostały zaś w 1899 roku przez archeologa angielskiego pochodzenia,  Arthura Johna Evansa. Budowla związana jest ściśle z wieloma mitami greckimi i to właśnie tutaj według wierzeń znajduje się zaprojektowany przez Dedala labirynt, w którym mieszkał minotaur. Wizyta w Knossos to prawdziwa lekcja historii, sztuki i starożytnej mitologii greckiej. Rodzinna wycieczka do pałacu pozwoli odkrywać wspólnie tereny znane dotychczas wyłącznie z książek inspirowanych mitologią.

Wielbiciele zabytków mogą także wybrać się do Heraklionu, który jest po brzegi wypełniony muzeami i starożytnymi budowlami. W mieście można zobaczyć między innymi  Bazylikę Agios Marcos, Katedrę Agios Titos i weneckie mury otaczające miasto z  bastionem Martinengo. W stolicy Krety znajduje się również średniowieczna forteca wenecka w porcie Rocca al mare (Koules), Muzeum Ikon oraz Muzeum Historyczne Krety z imponującą kolekcją średniowieczną i Bizantyjską. Warto wspomnieć, że Heraklion nie składa się wyłącznie z zabytków, ale jest także doskonałym miejscem na uprawianie sportów wodnych – windsurfingu, nurkowania i jazdy na nartach wodnych. Takie połączenie historycznych budowli z cudowną rozrywką z pewnością przypadnie do gustu wielu rodzinom przybywających do Heraklionu z różnych zakątków świata.

Po pełną ofertę wycieczek odwiedź coraltravel.pl


    Najnowsze komentarze