Przygotuj się udane na wakacje w Egipcie

udane wakacje w egipcie

Planujesz urlop w Egipcie? Nie wiesz, od czego rozpocząć przygotowania? Tutaj znajdziesz cenne wskazówki oraz ważne informacje dotyczące wymaganych dokumentów, przydatnego wyposażenia walizki, a także lokalnych obyczajów panujących w kraju faraonów.

Zadbaj o bezpieczeństwo na wakacjach swoje i rodziny – dokumenty, ubezpieczenie, pieniądze

Wybierając się w podroż za granicę, koniecznie zatroszcz się o ubezpieczenie na wypadek nagłej choroby lub wypadku. Wykup dodatkowy pakiet w razie konieczności skorzystania z opieki medycznej bądź pobytu w szpitalu. Leczenie w Egipcie jest znacznie droższe niż w Polsce. Warto, aby pakiet zawierał m.in. skorzystanie z usług tłumacza oraz możliwość powrotu do kraju w razie nagłych sytuacji. Dodatkowo ubezpiecz bagaż od kradzieży lub uszkodzenia. Nie wkładaj żadnych cennych rzeczy do walizki – wszelkie kosztowności, pieniądze, dokumenty i leki umieść w torbie podręcznej.

Aby wjechać do Egiptu, będziesz potrzebować paszportu i wizy. W przypadku wycieczki  będzie to wiza turystyczna, wydawana na okres 30 dni. Jeśli wybierasz się na wakacje z biurem podróży, nie musisz się o nic martwić, zostaniesz pokierowany do odpowiednich okienek na lotnisku w celu wyrobienia dokumentu.  

Natomiast paszport w momencie wjazdu do Egiptu musi być ważny jeszcze przez minimum pół roku. Przed planowanymi wakacjami zorientuj się, kiedy wygasa jego ważność. Pamiętaj także, że na wyrobienie dokumentu czeka się ok. miesiąca.

Kolejną istotną kwestią podczas organizowania podróży do obcego kraju jest obowiązująca tam waluta. W tym przypadku będzie to funt egipski. Aby go uzyskać, musisz zaopatrzyć się w dolary, które wymienisz na miejscu. Poza tym przydadzą Ci się jednodolarówki na wypadek, gdyby otoczyła Cię grupka egipskich dzieci prosząca o bakszysz, czyli podzielenie się. Dając jednego dolara przywódcy bandy, zyskujesz spokój, w innym razie dzieci będą coraz głośniej domagać się napiwku.

Turystyczny savoir-vivre, czyli egipskie zwyczaje w pigułce

Należy pamięć, że w kraju arabskim obowiązują pewne reguły oraz zachowania. Egipt to kraj muzułmański, dlatego zalecany jest odpowiedni strój. Kobiety powinny zadbać o długie suknie lub spódnice oraz bluzki zakrywające dekolt i ramiona. Krótkie spódniczki zostaw na wieczorne imprezy organizowane w hotelowych lokalach. Pakując rzeczy do walizki, pamiętaj, aby ubrania były przewiewne i przepuszczające powietrze.

Kolejnym zwyczajem, o którym należy pamiętać, jest ramadan, czyli muzułmański post, polegający na powstrzymywaniu się od spożywania posiłków i napojów (a w szczególności alkoholu) w ciągu dnia. Gdy trafisz w tym okresie do Egiptu, staraj się nie spożywać posiłków przy miejscowej ludności przed zachodem słońca. Wybierając się na wakacje do Egiptu, lepiej wykupić pakiet all inclusive w biurze podróży i skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej dostępnej w hotelach. Pamiętaj także o tym, że w tym kraju występuje inna flora bakteryjna, dlatego, aby zapobiec dolegliwościom żołądkowo-jelitowym, zabierz ze sobą odpowiednie leki na trawienie. Wybierając posiłki w pierwszych dniach pobytu, unikaj ryb, mięsa oraz owoców morza. Nie pij wody z kranu. W napoje zaopatruj się tylko w zaufanych miejscach, takich jak hotele i restauracje.


    Najnowsze komentarze