Poleć na Kos i zaplanuj niesamowite wycieczki

wakacje na greckiej wyspie kos

Kos to niewielka wyspa, która wygląda jak ze snu. Białe, greckie domki stoją swobodnie na zboczach, otoczone oliwnymi i cytrusowymi drzewami. Nieopodal można dojrzeć przepiękne góry, które kończą się zaledwie tuż przy istnie błękitnym morzu. Ten bajkowy krajobraz przyczynił się do tego, by starożytni podróżnicy okrzyknęli wyspę mianem „pływającego ogrodu”.

I w dodatku ta niesamowita grecka historia! Któż nie marzy, by w końcu móc zobaczyć na własne oczy kolebkę europejskiej cywilizacji? W miejscowości Kos znajduje się wiele pozostałości jeszcze z okresów starożytnych. Przede wszystkim warto skierować swoją uwagę ku agorze, która w starożytności była centrum życia publicznego. Z pewnością zachwyci Cię również magia świątyni Afrodyty, Asklepiosa i Heraklesa. W Kos znajduje się ponadto Muzeum Archeologiczne, do którego koniecznie należy zajrzeć. Bez niego Twoja wiedza o starożytności może pozostać niepełna.

Poczuj się jak uczeń Hipokratesa

Po dużej dawce wiedzy związanej ze zwiedzaniem, przysiądź pod cieniem platana. Według legend nauczał tam sam Hipokrates. Teraz i Ty możesz poznać klimat prawdziwej starożytnej filozofii oraz lepiej go zrozumieć, będąc dokładnie w tym samym miejscu, gdzie zajmowano się filozofowaniem.

Zobacz, jak ptak widzi Kos z oddali

Oferuje Ci to szczyt znajdujący się nieopodal urokliwej wioski Zia. Możesz go w miarę łatwo zdobyć, ponieważ Dikeos mierzy 843 m n.p.m. A gdy już tam będziesz i zachwyci Cię przepiękny widok na całą wyspę, nie zapomnij zwrócić uwagi na wyjątkowy kościół Ag. Gregorios. Zlokalizowany na samym szczycie, intryguje każdego przyjezdnego, ponieważ widać ten obiekt sakralny z bardzo dalekiej odległości.

Leniwe życie u stóp uśpionego wulkanu

Nisiros jest niewielką wysepką, na której życie toczy się bardzo powoli. Tu możesz stanąć oko w oko ze znajdującym się w pobliżu „leniwym wulkanem”, ale przede wszystkim odetchnąć i poczuć świeżość tamtejszego powietrza. Z pewnością szybko udzieli Ci się także klimat greckiego, bezstresowego życia.

Naturalne jacuzzi, które uleczy Cię z bólu mięśni

Embros Therma to bardzo niewielka plaża, która jest otoczona potężnymi klifami. Znajduje się tam naturalne SPA w postaci gorących źródeł termalnych. Kąpiel w nich przypomina odpoczynek w jacuzzi, a magnez, wapń, sód i potas wpłyną na Twoje ciało terapeutycznie. Nie zdziw się, gdy poczujesz unoszący się w powietrzu naturalny zapach siarki. Ona również posiada właściwości lecznicze.

To warto wiedzieć przed podróżą

W Grecji obowiązuje oficjalna waluta Unii Europejskiej, czyli euro, a lot do tego państwa zajmie Ci około 3 godzin. Czas różni się od polskiego tym, że dodajemy jedną godzinę do przodu.

Grecja jest krajem wiecznego słońca, dlatego koniecznie nie zapomnij okrycia na głowę, przewiewnych ubrań oraz kremów z wysokim filtrem. Być może dzięki tak pięknej pogodzie Grecy są zawsze otwarci, przyjaźni i uśmiechnięci. Z pewnością szybko zarażą Cię swoją radością życia, bo wielu z nich płynnie mówi po angielsku i niemiecku.

Siga, siga, czyli powoli, powoli – tak korzystaj z klimatu Grecji i ciesz się jej swoistym urokiem.


    Najnowsze komentarze