Pełne wrażeń wakacje w sezonie

wybór najbliższych wakacji

Sezon wakacyjny to idealny czas na wymarzony urlop pełen upragnionego relaksu oraz wspaniałych atrakcji. Za cel swojej wycieczki warto wyznaczyć miejsce, w którym podczas sezonu letniego panują sprzyjające warunki atmosferyczne, a turyści mogą liczyć na wiele form rozrywek i mnóstwo miejsc godnych odwiedzenia. Jaki kierunek podróży należy zatem wybrać, aby wakacje w sezonie okazały się wyjątkowo udane i pełne niezapomnianych wrażeń?

Słoneczna Chorwacja 

Turyści podczas sezonu wakacyjnego często wybierają się w podróż do Chorwacji położonej w Europie nad Morzem Adriatyckim. Dużą zaletą takiej destynacji jest bez wątpienia niewielka odległość, jaką należy przebyć, żeby trafić do tego uwielbianego przez Polaków miejsca. Całe chorwackie wybrzeże zachwyca wspaniałymi plażami (zarówno piaszczystymi, jak i żwirowymi), wyjątkowo czystym i ciepłym morzem, a także urokliwymi miasteczkami. Za jeden z najpiękniejszych regionów uznaje się okolice miasta Dubrownik, gdzie króluje stare, kamienne budownictwo, a w tle majaczą łagodne, skaliste wzgórza.

Greckie wyspy

Wystarczy krótki lot samolotem, by przenieść się do krainy aromatycznej oliwy z oliwek i rajskich plaż zatopionych wśród wysokich klifów. Letni sezon to doskonały czas na podróż do Grecji, a konkretnie na jedną z jej zielonych wysp. Na Korfu, Krecie czy Zakhyntos gości przywita nie tylko piękna przyroda, ale też moc antycznych i średniowiecznych zabytków oraz różnorodność ośrodków wypoczynkowych.

Złote piaski Bułgarii

Od wielu lat Bułgaria króluje na liście najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów. Żeby poznać jej najważniejsze skarby, warto udać się tam właśnie w sezonie, kiedy piasek mieni się złocistym odcieniem, a morze zyskuje piękny, lazurowy kolor. Na wakacyjną wyprawę latem polecamy szczególnie Burgas oraz Varnę, gdzie nie tylko odpoczniesz przy hotelowym basenie czy na jednej z rozległych plaż, ale też zaczerpniesz wielu miejskich rozrywek, posmakujesz wspaniałej regionalnej kuchni i kupisz wyjątkowe pamiątki.

Hiszpańskie Costa Brava

To najpopularniejsze hiszpańskie wybrzeże nieokiełznane okazuje się tylko z nazwy. Opisujący je podróżnicy, już przed laty docenili jego wyjątkowy, wypełniony skalistymi zatoczkami krajobraz, którym można się cieszyć do dziś. Najciekawsze ośrodki leżą w okolicy pięknej Girony – jeśli na urlop wybierzesz Lloret de Mar czy Tossa de Mar, z pewnością będziesz zadowolony z atrakcji, jakie Ci zaoferują. Odwiedź pobliską Barcelonę, uznawaną za jedno z najpiękniejszych miast świata. Chociaż w czasie urlopowego szczytu oblegają ją rzesze turystów, warto wybrać się tam właśnie wtedy ze względu na możliwość zwiedzania najważniejszych zabytków Europy w pięknej aurze. W sezonie możesz liczyć na dostępność najważniejszych atrakcji – bez problemu zorganizujesz rejs łódką, lekcję nurkowania czy jazdy konno. Jeśli zależy Ci na dobrym hotelu z dużą liczbą udogodnień, rozważ wykupienie wycieczki wcześniej, żeby móc wybierać spośród najbardziej atrakcyjnych ofert wakacyjnych.


    Najnowsze komentarze