Monastir – jak urlop to o jakiej porze roku?

monastir - wakacje

Nie ma co tego ukrywać – Tunezja zachwyca każdego turystę wspaniałą pogodą. Słońce w Monastyrze świeci praktycznie przez cały rok. Bez względu na to, czy jest zima, czy też lato – można tu doskonale wypocząć o dosłownie każdej porze roku. Jednak przez cały rok temperatura trochę się zmienia. Wiosna jest idealną porą w Tunezji na spacery po pustyni, a lato na zdobycie idealnie brązowej opalenizny. Zatem już teraz zastanów się, czego oczekujesz po swoim wymarzonym urlopie w Monastyrze i razem z nami dobierz odpowiednią porę roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnego, niezapomnianego spaceru w tunezyjskim klimacie, w zależności od miesiąca dopasowanego do potrzeb turystów.

Wiosna jest wspaniałym okresem dla osób, które wprost kochają aktywnie spędzać czas. Jeśli przyjedziesz do Tunezji w marcu, kwietniu lub maju, masz gwarantowaną świetną pogodę oraz długie słoneczne dni. Wówczas temperatura powietrza nie przekracza 26 stopni Celsjusza, a woda jest już odpowiednio nagrzana, by np. uprawiać rozmaite sporty wodne. A gdy już znudzi Ci się piękno morskiej natury, koniecznie skorzystaj z bogatej tunezyjskiej historii oraz kultury i wybierz się na wycieczkę po zabytkach. Wiosna to wymarzony czas na zwiedzanie Tunezji.

Upalne lato pełne gorących przygód

Planujesz wycieczkę do Monastyru w większym gronie? Oczekujesz przede wszystkim relaksu na plaży i nieprzerwanej zabawy do białego rana? Koniecznie wybierz się do Tunezji latem. Wówczas jest ona oblegana przez turystów szukających ciekawej rozrywki i spragnionych poznawania nowych ludzi. Na początku lipca temperatura powietrza przekracza już 30 stopni Celsjusza, a woda zachwyca przyjemnym ciepłem. Plaże, palmy, lazurowe morze… Jeśli właśnie o tym marzysz, nie zwlekaj i już dziś wykup wycieczkę do Tunezji w tym najgorętszym okresie letnim.

Romantyczny Monastir w cieniu jesieni

Jeśli szukasz odrobiny prywatności, ciszy i pięknych widoków podczas spacerów we dwoje – jesień w Tunezji to pora wprost wymarzona na Twój urlop. Wówczas na pustyni nie doskwierają duże wiatry, a zwiedzanie sprawia bardzo dużo przyjemności. Nie ma też dużego natężenia turystów, natomiast sama wycieczka kosztuje znacznie mniej niż w okresie letnim. Jesień w Monastyrze jest porą zakochanych – sprzyja romantycznym wieczorom tylko we dwoje.

Sylwester w Tunezji? Brzmi jak przygoda życia

Nowy Rok, Sylwester czy święta bożonarodzeniowe w Monastyrze gwarantują przednią rozrywkę każdemu turyście. I my również zapewniamy, że z pomyślnością uciekniesz tam od polskich mrozów i śniegu w piękną, odpowiednią pogodę do świętowania. Zimą Tunezja jest po prostu wspaniałym klimatycznym miejscem z temperaturą niespadającą w dzień poniżej 15 stopni Celsjusza. Biura podróży oferują wiele wycieczek w od listopada do lutego, których ceny potrafią być naprawdę niewysokie.

Gotowy na słoneczną zabawę w Tunezji? Życzymy samych wspaniałych doświadczeń i niezapomnianych przygód w Monastyrze bez względu na to, jaką porę wybierzesz na swoje wymarzone wakacje. 


    Najnowsze komentarze