Marsa Alam – zamieszkaj w hotelu lub w ekologicznej wiosce

wakacje w marsa alum

Marsa Alam to stosunkowo nowy kurort na mapie Egiptu, wciąż jeszcze mało znany, szczególnie w polskich biurach podróży. Dzięki temu ci, którzy zdecydują się spędzić tu wakacje, mogą liczyć nie tylko na gwarantowaną pogodę, piękne krajobrazy i ciepłe morze, ale również na spokój, który trudno znaleźć w innych ośrodkach turystycznych. Z tego względu bardzo chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi, a także amatorzy nurkowania, gdyż w tym regionie znajdują się najpiękniejsze rafy koralowe w Egipcie.

Z hotelu prosto do morza

Ta niegdyś spokojna rybacka osada, z roku na rok przemienia się w dobrze zorganizowany i zaplanowany ośrodek mogący przyjąć turystów o różnych wymaganiach i oczekiwaniach. Nowo powstające hotele to często doskonale zaprojektowane kompleksy wypoczynkowe otoczone pięknym ogrodem z egzotyczną roślinnością oraz różnej wielkości basenami. Spora część tych obiektów mieści się tuż przy brzegu morza i dysponuje własną, wydzieloną plażą z leżakami i parasolami oraz barami, w których w ramach all inclusive można zamówić coś do picia. Takie usytuowanie hotelu jest bardzo wygodne dla osób chcących zapuścić się w podwodny świat Morza Czerwonego, gdyż w wielu miejscach rafy koralowe znajdują się prawie tuż przy hotelowych plażach. Zejścia do wody zazwyczaj są bardzo łagodne i dość długo jest płytka woda, co niewątpliwie ucieszy rodziny z małymi dziećmi. Z kolei nurkowie mogą korzystać z pomostów, które często znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie i umożliwiają zejście od razu na głęboką wodę,  by podziwiać morskie cuda zaraz po wyjściu z hotelu.

Jedzenie, zabawa i sport

Hotele z reguły zapewniają swoim gościom pełną obsługę nie tylko w zakresie noclegu i wyżywienia, ale również w zagospodarowaniu czasu wolnego oraz pomocy w opiece nad dziećmi. Znajdują się tutaj centra SPA, służące wszelkimi zabiegami dla duszy i ciał, obiekty sportowe oraz minikluby dla maluchów. Wieczory obfitują z kolei w różnego rodzaju pokazy, a w ciągu dnia można skorzystać np. z opcji ćwiczeń aerobiku w basenie lub zaprowadzić dziecko na zajęcia przewidziane dla najmłodszych hotelowych gości. Oczywiście na miejscu uda się znaleźć również fryzjera, kosmetyczkę, restaurację, a także sklepiki z pamiątkami i różnymi lokalnymi wyrobami.

A może w kamiennym domku?

Bardzo ciekawą propozycją noclegową w Marsa Alam są tzw. turystyczne wioski ekologiczne, oferujące wczasowiczom zakwaterowanie w warunkach zupełnie innych niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni, myśląc o egipskich hotelach. Mieszczą się zazwyczaj w pewnym oddaleniu od samej miejscowości i zapewniają bardziej autentyczne wrażenia z pobytu na afrykańskiej ziemi. Turyści mogą znaleźć tu nocleg w kamiennych chatkach lub nawet namiotach, nawiązujących do warunków i stylu, w jakim żyli rodowici mieszkańcy tych regionów. Nie znaczy to jednak, że będziemy skazani na brak udogodnień znanych ze współczesnego świata! Wręcz przeciwnie, wszystko jest tak zaprojektowane, aby umiejętnie połączyć tradycję z nowoczesnością i maksymalnie uatrakcyjnić pobyt odpoczywającym tu gościom.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj noclegu wybierzemy, pobyt w Marsa Alam to przede wszystkim doskonała okazja do obcowania z niezniszczoną jeszcze przez człowieka przyrodą i będąc tu, warto z tej możliwości skorzystać.


    Najnowsze komentarze