Marsa Alam na romantyczny wyjazd

Marsa Alma

W tym miejscu wszystko zachęca do spędzania romantycznych chwil tylko we dwoje — kameralne hotele otoczone dziką przyrodą, zaciszne plaże ze złocistym piaskiem i malownicze widoki na lazurowe morze. Podczas gdy wszyscy wybierają na wyjazd z ukochaną osobą popularne europejskie miasta, my zachęcamy do odwiedzenia pięknego miasteczka Marsa Alam położonego u wschodnich wybrzeży Egiptu.

Relaks pod palmami

Kurort Marsa Alam spodoba się wszystkim, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku wielkiego miasta. Z całą pewnością zachwyci Was tutejszy klimat, a więc zaciszne plaże, gdzie można wypoczywać o każdej porze roku i nowoczesna architektura idącą w parze z tajemniczą atmosferą dawnej rybackiej wioski. Jeśli zatrzymacie się w jednym z okolicznych hoteli, z całą pewnością w pobliżu odkryjecie kąpielisko z wygodnymi leżakami i parasolami. Na zewnątrz ośrodków wypoczynkowych rozciągają się egzotyczne gaje, a wewnątrz na gości czekają strefy rekreacyjne z basenami, restauracjami oraz barami. Romantyczne kolacje w rajskim otoczeniu, z widokiem na połyskujące w blasku księżyca morze na pewno umilą niejeden wieczór spędzony w Marsa Alam. Warto też wstać z samego rana, przysiąść na chwilę na plaży i przywitać dzień, obserwując jak tafla Morza Czarwonego oblewana jest pomarańczowymi promieniami wschodzącego słońca.

Pielęgnowanie wspólnych pasji

Nurkowanie w Marsa Alma

Marsa Alam oferuje idealne warunki do uprawiania różnorodnych sportów wodnych, które to wyczyny na długo pozostaną w Waszej pamięci. Jeśli szukacie naprawdę ekstremalnych wrażeń, spróbujcie wind- lub kitesurfingu. Nurkowanie w morskich głębinach przeniesie Was z kolei do fascynującego świata barwnych raf koralowych, a jeśli liczycie na jeszcze bardziej romantyczne przeżycia, koniecznie wybierzcie się w rejs w poszukiwaniu delfinów.

W okolicy funkcjonuje wiele ośrodków, które zabiorą Was w podróż po najcudowniejszych zatokach, wysepkach czy wokół skał wyrastających wprost z morza. To właśnie tu znajduje się słynny podwodny raj — Abu Dabbab, czyli miejsce, gdzie można podziwiać niespotykane w Europie zwierzęta, takie jak ogromne żółwie czy krowy morskie.

Okoliczne atrakcje

Marsa Alam to idealna lokalizacja, jeśli pragniecie wspólnie poznawać kulturę i historię Egiptu. Ten spokojny kurort okazuje się doskonałym miejscem wypadowym na wyprawy na pustynię, do słynnej Doliny Królów i miasta Luksor czy Regionu Giza, gdzie można zobaczyć monumentalne piramidy. W bliskim sąsiedztwie miasteczka rozciąga się górzysty Park Narodowy Wadi al Gemel, nie bez przyczyny nazywany Doliną Cudów. Stada wielbłądów pijące wodę z tutejszych źródeł, egzotyczne rośliny i prehistoryczne formacje skalne… Spacery wąwozami należącymi do rezerwatu czy wzdłuż riwiery przejrzystego Morza Czerwonego z całą pewnością otoczą Was nastrojową atmosferą na cały dzień.

Wydaje się, że w Marsa Alam czas płynie dużo wolniej niż w najbardziej popularnych kurortach. Dzięki panującemu tu nastrojowi miasteczko można uznać za jedno z najciekawszych miejsc na urlop we dwoje.


    Najnowsze komentarze