Marsa Alam, czyli tradycje i obyczaje na Prowincji Morza Czerwonego

wakacje w słonecznym egipcie

Egipt potrafi być fascynujący. Ciekawi, zaskakuje i imponuje swoim folklorem. Kultura egipska tak różna od polskiej wzbudza wśród turystów wiele emocji. Dlatego jeśli zdecydowałeś się na wakacje w egipskim Marsa Alam, przede wszystkim przygotuj się na urlop pełen wrażeń. A my podpowiemy Ci, jak najpełniej wykorzystać swój odpoczynek tak, aby stał się satysfakcjonującym i pozytywnym doświadczeniem, które będziesz wspominał jeszcze przez długi czas po powrocie do domu.

Marsa Alam to niewielka miejscowość zlokalizowana tuż nad Morzem Czerwonym. Znajduje się w niej wiele ekskluzywnych hoteli oraz mnóstwo atrakcyjnych rozrywek służących doskonałemu wypoczynkowi. Nie należy jednak zapominać, że Egipt jest krajem arabskim, którego kultura znacznie różni się od rodzimej kultury europejskiej. Dlatego warto tuż przed wyjazdem do Marsa Alam zebrać jak najwięcej informacji na jej temat. Wówczas polepszysz własny komfort psychiczny podczas wakacji oraz będziesz mógł swobodniej poruszać się w odmiennym od Twojego społeczeństwie.

Ulice pełne społecznych kontrastów i pędzących samochodów

Nie wiem, czy wiesz, ale w Egipcie doświadczysz całego przekroju społeczeństwa, jaki jest tylko możliwy. Spotkasz tu zarówno biznesmena w bardzo drogim garniturze skrojonym na miarę, nowocześnie ubraną i umalowaną kobietę oraz mężczyzn w galabijach (długich, tradycyjnych koszulach) czy kobiety szczelnie zasłaniające swoje twarze chustą. Obok nich przejeżdżają z dużą prędkością ekskluzywne auta i stare, prawie rozpadające się samochody. A wśród architektury równie szybko zauważysz podobne ogromne dysproporcje. Gdzieś nieopodal ogromnego, najnowocześniejszego gmachu zapewne stoi spokojnie stara egipska chatka. Taki widok jest czymś powszechnym w każdym mieście znajdującym się w granicach Egiptu.

Dlatego warto wiedzieć, że Marsa Alam i inne miasta należące do Prowincji Morza Czerwonego prezentują się inaczej niż te przedstawiane obecnie mediach. Aby móc przekonać się, jak piękny i różnorodny jest Egipt, po prostu trzeba go zobaczyć samemu oraz osobiście zweryfikować wcześniej usłyszane informacje. Gwarantujemy, że gdy wrócisz wypoczęty i zadowolony z Marsa Alam, będziesz polecał znajomym to miejsce na urlop.

„Welcome my friend”, czyli przyjaźni Egipcjanie

Uśmiechnięty, zrelaksowany i bardzo gościnny – taki jest typowy Egipcjanin w Marsa Alam. Każdy z nich chętnie pomoże Ci w przeniesieniu bagaży, wejdzie z Tobą w energiczną dyskusję, a na pobliskim targu zaproponuje kupno ciekawego towaru. W Marsa Alam wielu mieszkańców przesiaduje w kawiarniach, oglądając telewizję i paląc wspólnie sziszę. Ich łagodne usposobienie, wesoły uśmiech czy pozytywne nastawienie do życia jest jednym z najmilszych widoków w Egipcie, który tworzy rodzinną i przyjemną atmosferę w miejscach publicznych.

Sam widzisz, Egipt nie straszy, ale łagodnie zachęca do poznania go, co roku żegnając wielu turystów zadowolonych z pobytu. Nie zwlekaj, dołącz do nich! Do zobaczenia wkrótce w Marsa Alam.


    Najnowsze komentarze