Mahdia – wymarzony urlop o każdej porze roku

wakacje w mahdi

Tunezja należy do tych nielicznych krajów, do których zawsze możesz pojechać na wymarzone wakacje. Praktycznie każda pora roku jest bardzo atrakcyjna pod kątem turystycznym. W dodatku Tunezja posiada wiele cudownych miejsc wartych odwiedzenia. Należy do nich między innymi właśnie niezwykły kurort Mahdia, zachwycający swym urokiem już od pierwszego wejrzenia. Mnóstwo wysokich „prawie do nieba” palm, lazurowo błękitne morze czy złocisty, ciepły piasek… Już teraz zapraszamy Cię do Mahdii – kurortu uwielbianego przez podróżnych i atrakcyjnego o każdej porze roku.

Nie będziemy przejaskrawiać ani dodawać nic specjalnego od siebie. Latem w Mahdii jest po prostu bardzo gorąco! Jeśli kochasz śródziemnomorskie upały, które nierzadko sięgają prawie 40 stopni Celsjusza, ta część Tunezji jest wprost stworzona do spędzenia tam idealnych wakacji. Do tego ciepłe morze o temperaturze średniej w lipcu i sierpniu wynoszącej około 25 stopni oraz co najmniej 12 godzin słonecznych w ciągu dnia, zapewniają nie lada przyjemność wszystkim miłośnikom śródziemnomorskiego klimatu. Latem, nawet w nocy, w Mahdii jest bardzo atrakcyjna pogoda. Wówczas temperatura powietrza nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Zatem jeśli kochasz gorący, tunezyjski klimat, nie zwlekaj i już teraz znajdź najkorzystniejszą ofertę wycieczki dla siebie.

Spacer po pustyni? Tylko wiosną

Jeśli w swoich planach masz intensywne zwiedzanie Mahdii oraz jej okolicy, wypoczywanie na pustyni i korzystanie z wielu innych turystycznych atrakcji, koniecznie zarezerwuj sobie czas na wakacje w Tunezji w okresie wiosennym. Już od mniej więcej połowy marca jest w tej części Tunezji na tyle ciepło, że można podróżować w lekkich, przewiewnych ubraniach. Wówczas temperatura powietrza wynosi średnio około 25 stopni. Wydłuża się również dzień pełen święcącego nieprzerwanie słońca, który waha się między 9 a 10 godzinami. Jako minus można potraktować to, że dopiero w maju temperatura wody nadaje się do kąpieli. W okresie wczesnowiosennym (marzec i kwiecień) jest raczej za zimno na tę atrakcję, ponieważ morze zdąży nagrzać się średnio do około 16 stopni Celsjusza.

Dla Ciebie śnieg i mróz, a dla nas tylko raj

Szukasz pomysłu na zimowe ferie wraz z dziećmi? A może planujesz ciekawego Sylwestra i Nowy Rok? Jeśli tak, to na te okazje koniecznie wybierz Mahdię. Zimą jest tam wprost cudownie! Podczas gdy Twoi znajomi będą marznąć w śniegu przy minusowych temperaturach, Ty w Tunezji nie odczujesz ich nawet w nocy. Ciepła i wakacyjna atmosfera rozgrzeje i poprawi humor każdego przyjezdnego. Pamiętaj, że tu prawie zawsze świeci słońce, a zimą temperatura nie spada w ciągu dnia poniżej 15 stopni. Chłodniejsze są tylko noce, podczas których ciepło zamienia się w chłód wynoszący średnio około 8 stopni Celsjusza.

Jesteś już gotowy na wymarzone, tunezyjskie wakacje? Jeśli tak, to Mahdia już od dawna czeka również na Ciebie, niezależnie od wybranej pory roku. Życzymy samych wspaniałości w Tunezji!


    Najnowsze komentarze