Lecisz do Hammamet? Zaplanuj wycieczki!

wakacje w Hammamet

Wakacje coraz bliżej – czas pomyśleć, gdzie je spędzić. Jeśli marzy Ci się egzotyczna podróż w całkowicie inne rejony niż te, w których żyjesz na co dzień, Tunezja okaże się bardzo dobrym kierunkiem. Spośród wielu znanych kurortów warto wybrać Hammamet – miasto, które przyciąga turystów na różne sposoby, począwszy od pięknych plaż, komfortowych hoteli i starożytnej medyny, a skończywszy na dogodnym położeniu, umożliwiającym zwiedzenie największych tunezyjskich atrakcji.

Od starożytności do nowoczesności

Warto skorzystać z faktu, że Hammamet leży blisko historycznego miejsca, znanego ze szkolnych podręczników – Kartaginy. Już po ok. godzinnej podróży samochodem, możemy zobaczyć pozostałości po wspaniałej kulturze i potędze pochodzącej z X w p.n.e. miasta. Jeśli zwiedzamy Kartaginę, to oczywiście nie możemy pominąć znajdującego się tuż obok Tunisu, do którego można się dostać np. elektryczną kolejką. Tunis jest imponującym miastem, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością, a stara, klimatyczna medyna sąsiaduje z francuską dzielnicą utrzymaną w stylu kolonialnym. Zobaczymy tu mnóstwo przepięknych pałaców, wspaniałe meczety, ale również nowoczesne biurowce i reprezentacyjne, obsadzone drzewami aleje.

Podróż do świętego miejsca islamu

Kolejną miejscowością, do której warto się udać podczas odpoczynku w Hammamet, jest Kairuan – miasto, które wraz z Mekką, Medyną i Jerozolimą należy do świętych miejsc islamu. Wśród wielu meczetów, które tu zobaczymy, na pewno wyróżnia się najsłynniejszy z nich – Sidi Okba zwany Wielkim Meczetem. Turystów przyciąga również medyna, która jest właściwie jednym wielkim i barwnym targowiskiem z towarami nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Czas na pustynię

Wycieczki na Saharę to jedne z najbardziej obleganych atrakcji. Dlatego też tutejsze biura organizują je w kilku wariantach przeznaczonych dla osób o różnej kondycji fizycznej i oczekiwaniach. Najbardziej wytrzymali i spragnieni mocnych wrażeń turyści mogą się wybrać nawet na 3-dniowy rajd jeepami, podczas którego jedzie się m.in. trasą słynnego rajdu Paryż – Dakar, śpi w namiocie rozbitym w prawdziwej oazie czy też podziwia największe słone afrykańskie jezioro – Shot el Jerid. Osoby chcące doświadczyć pustyni w łagodniejszej formie, mogą się wybrać na krótszą wycieczkę klimatyzowanym autokarem, który dowiezie ich w najciekawsze miejsca.

Morska przygoda

Hammamet leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego, więc planując wycieczki podczas wakacji tu spędzonych, nie sposób pominąć tych związanych z wodą. Dobrym pomysłem, zwłaszcza dla rodzin, będzie rejs pirackim statkiem wzdłuż wybrzeża, podczas którego można podziwiać najpiękniejsze zatoczki i porty, popływać, nurkować oraz po prostu odpoczywać na pokładzie i cieszyć się przepięknymi widokami. Na statkach często zapewnione są również animacje, z których najbardziej ucieszą się zapewne dzieci, dając rodzicom odrobinę wytchnienia. Hammamet zapewnia rozrywkę i atrakcje dla różnego rodzaju turystów. Dlatego będą się tu dobrze czuli zarówno amatorzy mocnych wrażeń, jak i wielbiciele historii. Wszyscy natomiast na pewno wrócą opaleni i naładowani pozytywną energią, jaką daje słońce, którego w naszej szerokości geograficznej niestety nieco brakuje.


    Najnowsze komentarze