Krótki wypad do Grecji – doskonały pomysł na weekend

wakacje w grecji

Z roku na rok podróżujemy coraz chętniej i dalej, a w dodatku nie tylko w okresie wakacyjnym. Każdy termin, w którym uda się wykroić kilka wolnych dni i przedłużyć weekend nadaje się na zorganizowanie atrakcyjnego wypoczynku. Ciekawe oferty biur podróży oraz szybkie połączenia lotnicze sprawiły, że Polacy ochoczo pakują walizki i zwiedzają różne, interesujące zakątki Europy. Jednym z miejsc, do którego warto się udać nie tylko w wakacje, jest cudowna, kolorowa, pachnąca pomarańczami Grecja.

Grecki weekend – ogrom możliwości 

Grecja to tak ciekawy i piękny kraj, że właściwie trudno się zdecydować, w które miejsce pojechać i co zobaczyć w ciągu zaledwie kilku dni. Uwodzi bajkowymi wyspami, pomarańczowymi gajami, słonecznymi plażami, światowej klasy zabytkami oraz swoistym, charakterystycznym greckim klimatem kojarzącym się z beztroskim, wspaniałym wypoczynkiem. Wszystko to przyciąga ogromną liczbę turystów, którzy chętnie przybywają tu właściwie przez cały rok.

Czar greckich wysp&nbsp

Turyści udający się do Grecji bardzo często decydują się na jedną z wielu tutejszych wysp, a naprawdę jest w czym wybierać, bo kraj ten ma ich około 2,5 tysiąca. Oczywiście nie wszystkie są zamieszkałe i nie wszędzie są warunki dla wczasowiczów, ale oferta i tak jest wystarczająco szeroka, aby każdy znalazł wymarzone miejsce na odpoczynek. Można więc udać się na największą z wysp – Kretę, na której podobno przyszedł na świat mityczny Zeus. Dziś na skutek historycznych zawirowań można  tam poczuć wielokulturowy klimat i zobaczyć ruiny minojskich pałaców lub fortyfikacje zbudowane przez Wenecjan. Idealnie wypoczywa się również na Korfu – wyspie słynącej z bujnej zieleni i miejsc, gdzie ludzie nadal żyją podobnie jak ich przodkowie. Warto pojechać też na Rodos, na której słońce świeci przez większą część roku, a plaże zapraszają do opalania. Biura podróży kuszą również niesamowitą architekturą na Santorini lub spokojną atmosferą na Kefalonii – jednym słowem weekend na greckich wyspach może być naprawdę bardzo różnorodny i niepowtarzalny.

Atrakcje na kontynencie

Właściwie cała Grecja jest warta zobaczenia – fantastyczny weekend można spędzić zarówno na wyspach, jak i w części kontynentalnej. Turyści często kierują się oczywiście do Aten, lubią również wypoczywać na słynnej Riwierze Olimpijskiej lub na zielonym Półwyspie Chalkidiki. Powodzeniem cieszy się też słynący z archeologicznych zabytków i cytrusowych upraw Peloponez czy też kameralne regiony w środkowej Grecji. Właściwie niemal wszędzie znajdziemy zapierające dech w piersiach krajobrazy, fantastyczne plaże i ślady przeszłości, o której uczymy się na lekcjach historii.

Bajeczny weekend

Niezależnie od tego, który region Grecji wybierzemy na spędzenie kilku dni, pewne jest, że wyjazd dostarczy nam niesamowitych wrażeń. Trzeba bowiem pamiętać, że kraj ten to nie tylko przepiękna przyroda, przyjazny klimat i imponujące zabytki, ale również bardzo otwarci ludzie i przepyszna, śródziemnomorska kuchnia.


    Najnowsze komentarze