Kreta – poznaj jej zakątki podczas objazdowych wakacji

wakacje na greckiej wyspie kreta

Lubisz aktywny wypoczynek, przy którym zgłębisz kawałek historii, a jednocześnie zrelaksujesz się przy zjawiskowo pięknych widokach? Kreta jest wprost idealnym miejscem dla Ciebie. W dodatku pomożemy Ci mądrze zaplanować Twoje wakacje, abyś miał czas wypełniony wspaniałymi rozrywkami. Poniżej znajdziesz kilka wartościowych porad oraz gotowe rozwiązania, jak sprawić, by Twoje objazdowe wakacje na Krecie, stały się niezapomnianą przygodą.

Kreta to słynna grecka wyspa. Zachwyca turystów nie tylko pięknem krajobrazu, ale również ciekawymi śladami kultury minojskiej. Jeśli już zdecydowałeś się na poznanie jej uroków, podczas przygotowań do podróży nie zapomnij wziąć ze sobą aparatu fotograficznego. Dzięki niemu na długi czas zapamiętasz swoje wspaniałe chwile na Krecie. Pamiętaj także o okularach przeciwsłonecznych, jasnym nakryciu głowy oraz przewiewnym ubraniu. Jesteś już gotowy do podróży? Serdecznie zapraszamy Cię, by poznać moc atrakcji podczas greckich wakacji objazdowych po bajkowej Krecie.

Idź szlakiem starożytnego Minotaura

Pozostałości po Krecie Minojskiej są tym, co koniecznie musisz zobaczyć pierwszego dnia swojej wycieczki. Pałac Knossos był prawdopodobnie mitycznym labiryntem. Knossos jest sercem cywilizacji minojskiej, która powstała jako pierwsza cywilizacja w historii świata. To właśnie tam, według legend, mieszkał król Minos. Wśród zagadkowych i tajemniczych zaułków labiryntu został natomiast zamknięty Minotaur, który według mitologii pożerał młodych ludzi.

Niedaleko znajduje się Heraklion, gdzie możesz zrobić zakupy i zaopatrzyć się w wartościowe pamiątki z Twojej podróży. Poświęć również dłuższą chwilę na zwiedzanie muzeum archeologicznego posiadającego największą na świecie kolekcję zabytków z czasów minojskich.

Kreta – kraina wielu pięknych krajobrazów

Kolejny dzień swojej wycieczki koniecznie poświęć na poznanie mniej znanej strony Krety – jej religii, kultury, kuchni oraz obyczajów. Wybierz się nad przepiękne jezioro Kournas, które jest jedynym słodkowodnym zbiornikiem w okolicy wyspy. Ten imponujący górsko-wodny widok pozwoli Ci odetchnąć świeżym powietrzem i jednocześnie nabrać dystansu do wielu codziennych spraw. Następnie udaj się do pobliskiego ośrodka wyrobów garncarskich ze starożytną tradycją. Wioska Margarites jest cała ozdobiona zabytkową ceramiką. Nieopodal znajduje się Argiroupoli, która słynie z bogatej roślinności oraz wysokich, licznych wodospadów wokół. Głównym zajęciem mieszkańców tej wioski jest wciąż hodowla i rolnictwo. Czas płynie tu powoli, przyroda ma swój powolny naturalny rytm życia, a ludzie są zawsze przyjaźnie nastawieni i weseli.

Wymarzony wypoczynek na różowym piasku i przy płytkim morzu

Następny dzień wycieczki poświęć wyłącznie swojemu wypoczynkowi. Idealnym do tego miejscem okaże się wyspa Elafonisi. Tylko tam zrelaksujesz się, kładąc się na różowym piasku bądź brodząc po bardzo płytkim morzu. Wyspa jest znana także z oryginalnej roślinności oraz uroczych żółwi Caretta Caretta. Jeśli nadal będziesz czuł potrzebę poznawania piękna przyrody, nie zapomnij o wyprawie na słynną wyspę Santorini.

Życzymy Ci wspaniałych przeżyć oraz niesamowitych greckich wakacji!


    Najnowsze komentarze