Kos – wyspa atrakcji i zabaw dla rodzin z małymi dziećmi

urlop całej rodziny na wyspie kos

Planujesz podróż z całą rodziną na jedną z greckich perełek – wyspę Kos? Jednak wahasz się, czy to dobry pomysł, ponieważ najmłodszy turysta to kilkulatek lub przedszkolak? Zapewniamy Cię, że na Kos znajdują się nie tylko atrakcje dla maluchów zapewnione przez animatorów pracujących w nowoczesnych kurortach turystycznych, ale również w miastach i wioskach.

Kos leży w bajecznym archipelagu wysp Dodekanez nad Morzem Egejskim. Pogoda jest tutaj zawsze idealna. W miesiącach od maja do września temperatury są wysokie nierzadko przekraczające 30 stopni Celsjusza, nie ma opadów deszczu, a liczba godzin słonecznych w ciągu dnia w sezonie turystycznym wynosi od 10 do 12 na dobę.

Poznaj codzienność Kos – błękit morza, spacery wśród plantacji oliwek, smak soczystych cytrusów

Dla wszystkich pociech zabawy na plaży oznaczają niezwykłą frajdę, bieganie po mokrym piasku, budowanie zamków, kąpiele w ciepłym morzu z dmuchanymi zabawkami, zbieranie muszelek, kamyków. Jednak to dopiero początek atrakcji na wyspie Kos. Wybierz się na spacer z maluchami do plantacji migdałów, winogron, pomidorów, oliwek lub figowców. Wędrując pośród roślinności, zatrzymuj się przy poszczególnych gatunkach i pokaż je swoim pociechom, pozwól dotknąć, zobaczyć z bliska. Ciekawą atrakcją dla dzieci będą wizyty w górskich wioskach oraz spotkania z lokalną ludnością, oglądanie zagród ze zwierzętami, posłuchanie jak mówią i śpiewają tubylcy. Możesz tu kupić świeże owoce i warzywa. Spędzając czas w nadmorskich kurortach, wybieraj się na długie spacery z pociechami po promenadach wzdłuż plaż. Udaj się również najbliższego do portu, np. w mieście Kos znajduje się duży port rybacki, z licznymi statkami i kutrami. Pójdźcie na miejscowy targ, pooglądajcie pamiątki i wybierzcie unikalny przedmiot, który będzie przypominał o wakacjach na tej urokliwej wyspie.

Wiele restauracji, tawern i kawiarni serwuje soki z wyciskanych cytrusów, koktajle owoce, dania warzywne, morskie ryby oraz Frutti di Mare. Wyjątkową atrakcją okaże się z pewnością wizyta w „Natural traditional Park of Zia” niedaleko miasteczku Zia. Możesz wybrać się również do parku wodnego Lido Water Park (położonego około 25 km od miasta Kos). Tu czeka mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku, maluchy na pewno nie będą się nudziły. Niezwykłą frajdę sprawią Twoim pociechom przejażdżki konno po plaży, oferowane przez liczne stadniny koni, np. w miejscowości Marmari.

Żywa historia lekcji wśród epokowych zabytków

Jeśli podróżujesz z przedszkolakami lub starszymi dziećmi, pokaż im antyczne zabytki takie jak: Asklepiejon,  ruiny Świątyni Heraklesa, agory, Gimnazjonu oraz willę Casa Romana. Wybierzcie się również na zwiedzanie stolicy wyspy, czyli Kos. Tu znajdują się ruiny antycznych budynków, kolumny, pozostałości murów budynków mieszkalnych, fragmenty agory i świątyni Afrodyty oraz dobrze zachowany amfiteatr z czasów starożytnej Grecji. Ponadto w mieście Kos znajduje się zabytkowy XV wieczny zamek joannitów. Przebywając tam z małymi dziećmi, nie wszędzie możesz wejść, ponieważ schody są bardzo strome, jednak istnieje możliwość zobaczenia niższych kondygnacji.


    Najnowsze komentarze