Korfu – Twoja wymarzona wycieczka objazdowa

wakacje na wyspie korfu

Zdecydowałeś się na wakacje w Grecji? Twoim miejscem docelowym jest przepiękna i magiczna wyspa Korfu? Jeśli kochasz góry, marzysz o poznaniu bogatej greckiej historii oraz chcesz zaznać błogiego relaksu na ogromnych, bajkowych plażach – nie mogłeś trafić lepiej. W dodatku już nie musisz zastanawiać się dłużej, jakie miejsca na Korfu koniecznie trzeba zobaczyć. Podpowiemy Ci, jak w prosty sposób zaplanować objazdowe greckie wakacje tak, aby nie niczego ważnego nie przegapić. Gwarantujemy, że ta wycieczka z pewnością nie okaże się nudna.

To, czego potrzebujesz najbardziej podczas swoich wymarzonych wakacji, zawiera się w trzech rzeczach, które zmieszczą się w każdej podróżnej torbie. Są to: okulary przeciwsłoneczne, jasne okrycie na głowę oraz aparat fotograficzny. Nie zapomnij również dużej dawki pozytywnej energii i szerokiego uśmiechu. Z pewnością będziesz miał powody do tego, by cieszyć się tą ciekawą podróżą. Korfu jest uznawane za jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie. Bajeczna, malownicza, o cudnych widokach… słowa to za mało, by móc opisać całą urodę tej niesamowitej greckiej wyspy.

Zacznijmy od Mysiej Wyspy

Pontikonissi jest wizytówką Korfu. To właśnie to przepiękne miejsce przykuje Twoją uwagę od razu po przylocie na wyspę. Legenda mówi, że Mysia Wyspa jest statkiem Odyseusza, który Posejdon zamienił w kamień w zemście za oślepienie swojego syna Polifema. Następnie koniecznie odwiedź okazały pałac Achillion wybudowany specjalnie dla królowej Elżbiety. Miejsce to słynie z imponujących ogrodów i wielu ciekawych rzeźb starożytnych bogów, bohaterów i mędrców greckich.

Stolicą greckiej wyspy jest miasto o nazwie Korfu. Warto poświęcić dłuższą chwilę na spacer po jego przepięknych, wąskich uliczkach i obejrzenie ciekawej architektury, charakterystycznej dla Grecji. Na starówce zobaczysz imponujący Stary Fort oraz pałac św. Michała i Jerzego.

Zrelaksuj się na pięknej plaży

Zatoka Paleokastriksa znajduje się na zachodnim wybrzeżu Korfu. Zdaniem wielu turystów, to najpiękniejsze miejsce spośród wszystkich, które znajdują się na wyspie. Po intensywnym zwiedzaniu, idealnie się tu zrelaksujesz i wypoczniesz. Pozwól rozluźnić się swoim zmysłom, połóż się spokojnie na plaży i rozkoszuj się pięknym widokiem, jednocześnie wdychając bardzo świeże powietrze. Następnie udaj się na najsłynniejszy punkt widokowy Bella Vista, z którego widok zapiera dech w piersiach. Tam zrozumiesz, czym jest grecki klimat, swoboda i powolne tempo życia. Daj sobie chwilę na przemyślenia, nie spiesz się, bo przed Tobą kolejne zachwycające greckie atrakcje…

Przepłyń Kanał Miłości

Słynny kanał znajduje się na północnej części wyspy Korfu. Legenda głosi, że ten kto go przepłynie, wkrótce pozna smak prawdziwej miłości. Wąski kanał wygląda bardzo malowniczo. Wokół niego znajduje się mnóstwo pofałdowanych skał, które swoimi kształtami przypominają przeróżne przedmioty. A w pobliżu znajduje się wiele pięknych, romantycznych kamienistych plaż, na których możesz miło spędzić czas.

Życzymy Ci udanych objazdowych, greckich wakacji.


    Najnowsze komentarze