Kiedy spędzić urlop w Dahabie

urlop w dahabie

Dahab to wyjątkowy kurort turystyczny położony na półwyspie Synaj nad Morzem Czerwonym, w północno-zachodniej części Egiptu. W mieście Dahab oraz okolicznych regionach panuje bardzo suchy, pustynny klimat, a lata są tutaj niezwykle upalne. Dlatego, gdy wybierasz się na wakacje do Dahabu, zastanów się nad celem podróży. Jeśli planujesz udział w wycieczkach objazdowych oraz wyprawy na pustynne safari, miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień nie będą najlepszym momentem, gdyż „żar z nieba” będzie bardzo dokuczliwy. W samym Dahabie temperatury w tych miesiącach przekraczają 30 stopni Celsjusza. Natomiast na obszarach pustynnych słupki rtęci mogą pokazywać ponad 40-45 stopni Celsjusza. Dla osób starszych oraz rodzin z dziećmi nie jest to dobry termin na wakacje,  w szczególności w przypadku wyjazdów skupiających się na wycieczkach objazdowych zarówno po Egipcie, jak i na odwiedzaniu miejscowych wiosek z Beduinami położonych wśród pustynnych stepów.  

Dla młodych ludzi lubiących gorące, upalne lato okres od czerwca do sierpnia, będzie idealny na wakacje. Również miłośnicy kąpieli słonecznych będą zadowoleni z panujących tutaj warunków. Pamiętaj jednak, aby wybierając się na wakacje do egipskich kurortów, zabrać ze sobą kremy do opalania z wysokim filtrem oraz preparaty na poparzenia słoneczne, najlepiej sprawdzonych marek i zakupione w aptece.

Jakie miesiące są najlepsze na wypoczynek w Dahabie?

Planując wakacje w egipskim Dahabie, warto zadbać o organizację wyjazdu znacznie wcześniej. W zależności od sposobu, w jaki chcesz wypoczywać, wybierz odpowiednią porę na urlop. Jeśli twój wyjazd skoncentrowany będzie głównie na zwiedzaniu zabytków i wycieczkach objazdowych, zdecyduj się na miesiące chłodniejsze, np. jesienne oraz wiosenne. Możesz także pojechać do Dahabu zimą. Temperatury w miesiącach: od grudnia do lutego wynoszą około 20 stopni Celsjusza w ciągu dnia (w nocy wahają się między 7-10 stopni Celsjusza). Warto w tych miesiącach zabrać ze sobą bluzy z długimi rękawami. Natomiast temperatura wody w Morzu Czerwonym będzie ciepła przez cały rok i mimo występujących wiatrów (nieco silniejszych niż w okresie letnim) kąpiele są przyjemne. Wakacje zimą lub późną jesienią w Dahabie to idealny pomysł dla osób starszych oraz mających problemy zdrowotne, a także rodzin z małymi dziećmi. Powietrze nie jest wówczas tak suche jak w okresie letnim. Zdarzają się opady deszczu, liczba godzin słonecznych w ciągu dnia jest co prawda mniejsza (około 7-8), jednak pobyt w tym czasie będzie bardzo przyjemny i nie sprawi problemów zdrowotnych oraz dolegliwości związanych z dokuczającymi upałami.

Natomiast dla osób, którym nie przeszkadza letni skwar i planują opalać się oraz leżeć leniwie na plaży pod palmami, dobrymi miesiącami okażą się: czerwiec, lipiec i sierpień, a także początek września. Kolejną korzyścią płynącą z wyjazdu na wakacje do Dahabu zimą, jest więcej wolnych pokojów do wyboru oraz mniejszy tłok na plażach i na przyhotelowych basenach.


    Najnowsze komentarze