Kiedy pojechać na urlop do Hurghady?

urlop do Hurghady

Zastanawiasz się, w jakim terminie najlepiej wybrać się na urlop do Hurghady?  Warto zaplanować wyjazd znacznie wcześniej, aby uniknąć nieprzewidzianych niespodzianek. Wybór miesiąca na spędzenie urlopu w Hurghadzie zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Niezwykle ważne jest również zorientowanie się, jaki klimat panuje w regionie, do którego się wybierasz. W egipskiej Hurghadzie oraz w całym rejonie przez cały rok jest sucho. Opady zdarzają się niezwykle rzadko, a wszystko to za sprawą położenia w strefie zwrotnikowej. Dlatego wybierając się na wakacje do krajów afrykańskich, należy pamiętać o panujących tam gorących warunkach klimatycznych i dokładnie przemyśleć datę wyjazdu.

Jakie miesiące najlepiej wybrać na wakacje w Hurghadzie

Jadąc na wypoczynek do Egiptu, trzeba zastanowić się, jaki jest cel podróży. Jeśli chcesz uczestniczyć w safari na pustyni oraz w wycieczkach objazdowych, wybierz miesiące od września do maja. Natomiast w przypadku zażywania kąpieli słonecznych, leniuchowania na plaży pod bujnymi palmami i  kąpania się w Morzu Czerwonym, idealnymi miesiącami będą: czerwiec, lipiec i sierpień. Również we wrześniu temperatury są tutaj wysokie. Lato w Hurghadzie jest bardzo gorące, upały trwają tutaj przez wiele tygodni nieprzerwanie bez opadów deszczu. W dzień słupki rtęci pokazują powyżej 30 stopni Celsjusza, sięgając nawet do 40 stopni. Noce są chłodniejsze, dlatego w czasie spacerów lub pobytów w pubach na imprezach do białego rana warto pamiętać o zabraniu ze sobą swetra. Natomiast na obszarach pustynnych temperatury znacznie spadają nawet poniżej 10 stopni Celsjusza. Wówczas jest bardzo zimno.

Dla amatorów rozmaitych sportów wodnych, surfingu, windsurfingu oraz nurkowania wśród malowniczych raf koralowych, najlepszymi miesiącami okazują się: maj, czerwiec, lipiec, sierpień oraz wrzesień. Jednak w lipcu i sierpniu jest najwięcej turystów we wszystkich egipskich kurortach. Dlatego, jeśli ktoś pragnie wypoczywać w spokojniejszych warunkach, poruszać się po mniej zatłoczonych ulicach i mieć znacznie więcej miejsca dla siebie na plaży, niech wybierze miesiące wczesnej jesieni i wiosny. Wówczas można liczyć na mniej dokuczliwe upały, więcej swobody oraz krótsze kolejki do zabytkowych obiektów, a na lotniskach  mniejszy tłok w komunikacji publicznej.  

Jeśli chodzi o miejsca w pokojach hotelowych, aby mieć możliwość swobodnego wyboru idealnego apartamentu lub innego pomieszczenia, w okresie letnim należy dokonać rezerwacji ze znacznie większym wyprzedzeniem. Poza sezonem turystycznym łatwiej o dostęp do pokoi o wyższym standardzie za niższą cenę. W popularnych kurortach turystycznych ceny latem są podwyższane. Podobnie jest z biletami wstępu do obiektów zabytkowych oraz korzystania z atrakcji rozrywkowych. Natomiast spędzając urlop w okresie zimowym, można częściej liczyć na atrakcyjne rabaty stosowane przez przemysł rekreacyjny. Styczeń i luty to miesiące „martwe”, jeśli chodzi o ruch turystyczny. Nie brakuje jednak osób, które preferują umiarkowanie ciepły klimat, podczas gdy w Polsce temperatury spadają poniżej zera, a słonecznych dni jest niewiele.


    Najnowsze komentarze