Hurghada – arabskie tradycje, europejskie obyczaje

wakacje w Hurghada

Hurghada to wyjątkowe miasto oraz najczęściej wybierany przez turystów kurort w Egipcie. Najcieplejsze morze na świecie, a oprócz tego doskonałe warunki do nurkowania są tylko małą częścią tego, co przyciąga ludzi do tego miejsca. Jeśli i Ty swoje wymarzone wakacje chcesz spędzić właśnie w Hurghadzie, koniecznie wybierz się z nami w jeszcze jedną podróż, dzięki której odpowiednio przygotujesz się do wspaniałego urlopu w Egipcie. Już teraz zapraszamy Cię do ciekawej wędrówki po egipskich obyczajach i tradycjach. Nie przegap jej! Wkrótce może stać się świetnym drogowskazem, jak poruszać się po Hurghadzie, by mieć z tego mnóstwo satysfakcji.

Większość tradycji w Egipcie to tradycje muzułmańskie lub koptyjskie. Jedną z nich jest bardzo szeroko rozumiana i głęboko zakorzeniona w kulturze arabskiej gościnność. Dla każdego wierzącego muzułmanina ma ona charakter nie tylko kulturowy, ale także religijny. Zwyczaj gościnności, tak bardzo respektowany w Hurghadzie, z pewnością Cię zachwyci. Nie uświadczysz go w takim stopniu nigdzie indziej niż właśnie w tym miejscu. Muzułmanin ma obowiązek szczerze i sowicie ugościć nawet swojego wroga. W momencie przekroczenia egipskiego domu, zyskuje on takie same przywileje jak jego egipski właściciel. 

Wybierz ulubione bikini i lampkę dobrego wina

Jak już wspominaliśmy, w Hurghadzie obowiązują pewne standardy związane z kulturą arabską. Jednak, wbrew pozorom, nie są tak surowe, jak mogłoby się wydawać. Jeśli wybierając się na przepiękną plażę, nałożysz jeden ze swoich ulubionych strojów kąpielowych, wszystko pozostanie w jak najlepszym porządku. Natomiast nakrycia głowy dla kobiet są wymagane tylko w miejscach kultu religijnego. Warto wiedzieć, że Hurghada to popularny europejski kurort, który swoimi zwyczajami dopasowuje się do europejskich wymagań kulturowych. Dlatego po prostu nie musisz się niczego obawiać. Nawet picie alkoholu w większych ilościach jest tu traktowane bardzo normalnie.

Bakszysz należy się tylko najlepszym

Wiele legend w internecie krąży na temat hotelowej obsługi w Egipcie. Mówi się o jej wysokim standardzie, który zawsze trzeba sobie zapewnić dużym bakszyszem, czyli opłatą za pomoc np. w przeniesieniu bagaży. Nic bardziej mylnego! Hurghada spełnia wszelkie możliwe oczekiwania turystów pod tym względem. Nie trzeba zostawiać sowitego napiwku czy płacić za każdą nawet drobną rzecz pracownikowi hotelu i jego okolic. Jednak trzeba wiedzieć, że pensje w Egipcie nie są wysokie. Dlatego za wykonaną dla nas pracę, warto wesprzeć pomocnego i zazwyczaj uprzejmego Egipcjanina. Ale jeśli nie będziemy zadowoleni z jego usług, oczywiście nie ma takiej konieczności. Za to przy każdej zakupionej przez nas rzeczy czy usługi, należy przynajmniej zamarkować targowanie się o nią. W Hurghadzie jak najbardziej należy to do dobrego tonu.

Życzymy wspaniałej, pełnej obyczajowych odkryć podróży, która na długo pozostanie w Twojej pamięci! Wierzymy, że Hurghada zachwyci Cię swoją kulturą tak samo jak nas.


    Najnowsze komentarze