Hiszpania — obietnica wczasów pełnych słońca i relaksu

Hiszpania, choć kusi turystów przede wszystkim słoneczną pogodą i piaszczystymi plażami, pochwalić może się także bogatą ofertą kulturalną.  W tym cudownym państwie na Półwyspie Iberyjskim oprócz plażowania można zobaczyć niesamowite miejsca i odbyć cenną lekcję historii. Więcej cudownych miejsc odkryjesz z coraltravel.pl

3 najciekawsze miejsca i muzea w Hiszpanii

Sagrada Familia w Barcelonie to jeden z najpopularniejszych kościołów na świecie. Niezwykły wygląd katedry, której wieże przypominają kopce termita, przyciąga turystów z całego świata. Podobno na zewnątrz budynku nie znajdziemy choćby centymetra kwadratowego płaskiej powierzchni, za to środek w całości pokrywają freski. Niezwykłą bazylikę zaprojektował Antonio Gaudie, a jej budowa trwa już od 137 lat. Sagradę na początku warto obejść wokół. Niezwykłe wrażenie robi Fasada Narodzenia i Męki Pańskiej, jednak w największy zachwyt wprawia wnętrze kościoła. Przywodzi na myśl las ze względu na potężne kolumny kojarzące się z ogromnymi drzewami. Godne uwagi są również kolorowe witraże, zdobiące katedrę.

Drugą ciekawą pozycją jest mieszczące się w starym szpitalu Muzeum Królowej Zofii w Madrycie. To przykład miejsca, do którego chętnie przychodzą zarówno turyści, jak i tubylcy. Muzeum może pochwalić się zbiorem ponad 20 tysięcy eksponatów. Znajdziemy tam głównie dzieła artystów XIX i XX wieku, w tym najsłynniejszy obraz Pablo Picassa — „Guernica”, namalowany w 1937 roku w hołdzie zbombardowanemu przez nazistów miastu. Stałe miejsce na wystawach mają także dzieła Salvadora Dali i Miró. By zobaczyć chociaż część wystaw, powinniśmy przeznaczyć na zwiedzanie co najmniej kilka godzin. Zapaleni miłośnicy sztuki potrafią spędzić tu cały dzień i regularnie wracać z dużą przyjemnością.

Alkazar w Sewilli — przepiękny kompleks pałacowy to jedna z największych perełek regionu. Zwiedzając południe kraju, jest to pozycja obowiązkowa. Jeśli pragniemy poczuć klimat miejsca, na zobaczenie obiektu powinniśmy przeznaczyć cały dzień. Początki Alkazaru sięgają XI wieku, gdy funkcjonował jeszcze jako siedziba arabskich władców. W późniejszych latach budynki przejęli i zaadaptowali chrześcijańscy królowie. Na każdym kroku da się jednak dostrzec dawne wpływy kultury wschodu. Niebieska mozaika, zdobiąca ściany pałacu przywodzi na myśl bajkowe wnętrza rodem z opowieści „Tysiąca i jednej nocy”. Pomieszczenia budowli zapierają dech w piersiach. Szczególnie godna polecenia wydaje się Sala Ambasadora i pałac króla Pedro. Cały kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Po intensywnym zwiedzaniu komnat przyjdzie czas na zatopienie się w zieleni pięknych i zadbanych ogrodów, w których rośnie ponad 20 tysięcy gatunków roślin. Hiszpania jest idealnym pomysłem na wakacje. Oprócz wylegiwania się na słonecznych plażach kraj oferuje szeroką ofertę zabytków i niezwykłych tworów architektonicznych. Warto poświęcić trochę czasu, by poznać historię i kulturę narodu. Nie można tego zrobić lepiej niż przez odwiedzenie najciekawszych muzeów.


    Najnowsze komentarze