Cudowne wakacje w gronie rodziny w Dahab

Wakacje w Egipskim Dahab

Rodzinne wakacje to wyjątkowy czas pełen miłości, który powinien być spędzony w cudownej atmosferze i dostarczyć jej uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Niezbędnym warunkiem do zapewnienia swojej rodzinie niezapomnianego urlopu jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym będą mogli w pełni się zrelaksować, a przy okazji zobaczyć nowe punkty na mapie i skorzystać z ciekawych atrakcji. Jednym z takich miejsc jest Dahab – turystyczna miejscowość ulokowana na wybrzeżu Zatoki Akaba, na półwyspie Synaj w gorącym Egipcie. Ze względu na fantastyczne warunki pogodowe i mnóstwo form rozrywki dostępnych w Dahab każdego roku miasto odwiedza mnóstwo turystów. Dlaczego warto wybrać się tu razem z rodziną i co pokazać swoim najbliższym, spędzając tu wakacje? 

Mnóstwo ekscytujących atrakcji

Atrakcje na wakacjach w Egipcie

Dahab słynie głównie z szerokiej gamy ośrodków oferujących kursy związane ze sportami wodnymi, dlatego jest to prawdziwy raj dla nurków i windsurferów. Podczas wspólnego nurkowania w gronie rodziny można natknąć się na wiele niepowtarzalnych gatunków ryb, kolorowe rafy i niezwykle bogatą roślinność. Cudowny widok podwodnego świata jest absolutnie imponujący, dzięki czemu nurkowanie stanowi jedną z najpopularniejszych atrakcji dla turystów w Dahab.

Miłośnicy sportów wodnych będą mogli natomiast wykazać się w windsurfingu, kitesurfingu, a także przejechać się wodnymi rowerami lub motorówką. Wybór atrakcji wodnych w Dahab jest naprawdę ogromny, więc żadna osoba lubiąca aktywny odpoczynek nie powinna się tu nudzić.

Niezwykle często spotykaną w Dahab rozrywką skierowaną głównie do najmłodszych jest ponadto przejażdżka na wielbłądzie przez długą promenadę w centrum miasta. Oczywiście, z atrakcji mogą skorzystać także dorośli i na wyprawę warto wyruszyć całą rodziną. Takie doświadczenie z pewnością będzie wspaniałą zabawą i pozostawi po sobie cudowne wspomnienia.  

Interesujące zabytki w Dahab

Warto wynieść z pobytu w Dahab coś więcej niż jedynie wspaniałą zabawę w wodzie i wybrać się na zwiedzanie zabytków oraz pozostałych ciekawych miejsc znajdujących się w mieście. Przykładem takiego miejsca jest wioska bediunów, w której można na własne oczy zobaczyć, jak wygląda ich codzienne życie oraz spróbować słynnej herbaty beduińskiej. Równie interesująca dla miłośników historii okaże się wizyta na cmentarzu Beduinów, znajdującym się niecałe 2 kilometry od centrum miasta. Około 2 godziny drogi od Dahab ulokowana jest z kolei Góra Mojżesza, na której według Starego Testamentu Pisma Świętego Mojżesz otrzymał od Boga kamienne tablice z dekalogiem. Znajduje się tutaj także Klasztor świętej Katarzyny uznany za najstarszy istniejący klasztor chrześcijański na świecie. Na granicy z Izraelem umiejscowione są ruiny fortu krzyżowców, które również są godne zobaczenia. Związane z historią i religią niesamowite zabytki w Dahab mogą okazać się interesujące zarówno dla dorosłych, jak i tych trochę młodszych turystów, a wspólne rodzinne zwiedzanie będzie doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.


    Najnowsze komentarze