Costa Barcelona – idealna baza noclegowa i nieograniczone możliwości zwiedzania

costa barcelona - urlop

Wybrzeże Hiszpanii to od lat jeden z najbardziej pożądanych przez turystów kierunków wakacyjnych podróży. Zatoczki usiane skałami, kilometry urzekających plaż, malownicze wioski rybackie i obecne niemal na każdym kroku zabytki przyciągają turystów jak magnes. Do najbardziej atrakcyjnych miejsc ze względu na bliskość jednego z najpiękniejszych europejskich miast – Barcelony, należy Costa Barcelona – pas wybrzeża w bezpośredniej okolicy tej niesamowitej metropolii.

Costa Barcelona kusi wszystkich

Istnieje wiele powodów, dla których każdego roku przybywa tu coraz więcej turystów z całego świata. Ze względu na moc rozrywek i atrakcji kulturalnych oraz przyrodniczych jest to miejsce, w którym doskonale czują się zarówno całe rodziny, jak i młode pary, single czy grupy przyjaciół. Niezależnie od tego, czy wybierze się nocleg w samej Barcelonie, czy też w okolicach, zawsze jest tu, co robić, a często może wręcz braknąć czasu na zapoznanie się ze wszystkimi atrakcjami, jakie oferuje turystom ten przepiękny region.

Hotele dla każdego

Ponieważ Costa Barcelona to rejon silnie rozwinięty turystycznie, nie brakuje tu miejsc noclegowych dla turystów o różnych wymaganiach. Znajdują się zarówno w dużych, dobrze zorganizowanych hotelach z pełną gamą dodatkowych usług, jak i w zespołach apartamentów oferujących zakwaterowanie w samodzielnych studiach wyposażonych w aneks kuchenny i wszelkie udogodnienia uprzyjemniające kilkudniowy pobyt. W okolicach Barcelony znajduje się wiele atrakcyjnych miasteczek, żyjących głównie z turystyki, dlatego znalezienie tu odpowiedniego noclegu nie stanowi problemu, a sam pobyt daje nieograniczone możliwości wypoczynku na przepięknych plażach oraz zwiedzenia blisko położonej Barcelony, do której w ok. godzinę można dotrzeć pociągiem.

Czar małych miasteczek

Jedną z często wybieranych przez turystów miejscowości jest np. licząca ponad 650 lat Calella, słynąca z bardzo czystych plaż, uroczych zatoczek oraz latarni morskiej i wąskich, typowo hiszpańskich uliczek położonych w starej części miasta. Obiekty hotelowe znajdują się głównie przy rozległej plaży, wzdłuż której ciągnie się Nadmorska Aleja Manuel Puigvert będąca miejscem różnych wydarzeń kulturalnych. W pobliżu zlokalizowane są również takie miasteczka jak Pineda de Mar, czy słynąca z bogatego życia nocnego Santa Susanna. Wszystkie miejscowości w pobliżu Barcelony są idealnym miejscem wypoczynku dla wielbicieli sportów wodnych, takich jak: windsurfing, żeglarstwo czy kajakarstwo. Ponadto są dobrze skomunikowane, bardzo łatwo dostać się z nich do Barcelony oraz do innych położonych w pobliżu turystycznych miasteczek. Można też pokusić się o zwiedzanie wybrzeża od strony morza i udać się na rejs statkiem wzdłuż malowniczych plaż lub wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy. Wszędzie są większe i mniejsze hotele oferujące turystom noclegi w różnych wariantach, czyli z wyżywieniem dla tych, którzy oczekują wygodnych wakacji i bez – dla amatorów degustacji lokalnych potraw w tutejszych restauracjach.

Niezależnie od miejsca wybranego na dłuższy pobyt na Costa Barcelona, pewne jest, że wakacje w tym regionie to wymarzony odpoczynek w otoczeniu pięknej przyrody oraz niepowtarzalna okazja do zobaczenia najpiękniejszych europejskich zabytków i dzieł sztuki.


    Najnowsze komentarze