Ciekawe wycieczki z Marsa Alam, czyli jak uatrakcyjnić urlop

wakacje w egipskim mars alam

Wyjazd do egipskiego kurortu jest już jedną wielką wycieczką, która wielu turystom w zupełności wystarcza. Będąc na miejscu, nie szukają dodatkowych atrakcji poza komfortowym hotelem. Wiele osób jednak chce skorzystać z okazji i poznać przynajmniej część tego fascynującego kraju, jakim jest Egipt, dlatego chętnie korzysta z wycieczek fakultatywnych. Wypoczywając w Marsa Alam – raczej spokojnej, rozwijającej się miejscowości położonej nad Morzem Czerwonym, również warto wybrać się w kilka interesujących i przepięknych miejsc, do których bardzo chętnie zawiozą nas lokalni przewodnicy.

Do miasta tysiąca minaretów

Wiele osób nie wyobraża sobie, by nie odwiedzić stolicy kraju – Kairu. Ze względu na charakterystyczny krajobraz złożony ze strzelistych wież otaczających tutejsze meczety, metropolia często nazywana jest miastem tysiąca minaretów. Choć z uwagi na dużą odległość od Marsa Alam, wycieczka do Kairu trwa około doby, to jednak wrażenia, jakich można tu doświadczyć, wynagradzają trudy podróży. W trakcie wyjazdu zazwyczaj odwiedza się Muzeum Kairskie, a następnie przejeżdża się do sąsiedniej Gizy, gdzie można zobaczyć słynne piramidy i majestatycznego sfinksa.

Nie tylko Luksor

Dużo bliżej Marsa Alam położona jest dawna stolica Egiptu – Luksor, gdzie znajduje się większość imponujących zabytków opisywanych w przewodnikach. Na wycieczce turyści zobaczą Dolinę Królów, Świątynię Hatszepsut, Kolosy Memnona oraz zespół świątyń w Karnaku.

Lokalne biura turystyczne oferują też wycieczki do położonego na południu miasta Asuan, słynącego ze świątyni Izydy oraz do Abu Simbel, gdzie ogromne wrażenie na turystach robią świątynie Ramzesa II i Nefertari. Przy okazji warto zobaczyć Wielką Tamę Asuańską oraz jedno z największych na świecie sztucznych jezior – Nasera.

Morskie wojaże

Rejon Marsa Alam słynie z doskonałych warunków do nurkowania i jednej z najpiękniejszych raf koralowych w Egipcie. W okolicy nie brakuje też niezwykle malowniczych miejsc, do których dostać się można statkiem i przez chwilę poczuć jak w prawdziwym raju. Spędzając tu wakacje, grzechem byłoby nie skorzystać choć z jednej morskiej wycieczki, podczas której można zobaczyć prawdziwe cuda przyrody. Na szczególną uwagę zasługuje położony w pobliżu Park Narodowy Wadi El Gemal z zachwycającymi wyspami Qalaan zwanymi egipskimi Malediwami. Można tu nurkować, plażować i napawać się przepięknymi widokami. Warto też wybrać się w rejs na Rafę Delfinów, gdzie przy odrobinie szczęścia można popływać z tymi pięknymi zwierzętami lub do Zatoki Abu Dabbab słynącej z różnej wielkości żółwi.

Kierunek pustynia

Po zwiedzeniu zabytków, oglądnięciu morskich stworzeń, czas na wyprawę na pustynię! Można ją eksplorować podczas jazdy quadami, jeepami, a nawet na wielbłądach. Po drodze jest czas na robienie unikatowych zdjęć oraz zwiedzanie beduińskiej wioski, w której można wypić ciepłą herbatę lub spędzić czas na paleniu tradycyjnej fajki wodnej.

Okolice Marsa Alam oferują turystom mnóstwo różnorodnych rozrywek, dlatego każdy, kto nie chce spędzić całego urlopu w hotelu, na pewno wybierze coś dla siebie. Wystarczy tylko chcieć otworzyć się na inną kulturę i oddać we władanie starożytnych cudów, podwodnego świata oraz bezkresnej pustyni.


    Najnowsze komentarze