Aktywny wypoczynek w Burgas – przeżyj niezapomniane przygody!

Nie każdy podczas urlopu lubi spędzać czas tylko na plaży. I choć Bułgaria słynie z miejsc idealnych na błogi odpoczynek przy błękitnym morzu, my zachęcamy także do licznych aktywności, jakie oferuje ten piękny kraj. W Burgas na aktywnych podróżników czekają fascynujące wyprawy, górskie wędrówki oraz prawdziwe cuda natury. Odkryj nasz pomysł na wakacje marzeń w Burgas.

Morskie wojaże

Burgas leży nad spokojnymi wodami Morza Czarnego, dlatego jedną z najciekawszych atrakcji okazuje się rejs wycieczkowym statkiem lub jachtem. Aktywnym podróżnikom spodoba się możliwość nauki żeglowania lub wyprawa w poszukiwaniu delfinów, które wcale nie są tu rzadkością. Warto udać się na wysepkę Św. Anastazja i tym samym połączyć rejs ze zwiedzaniem niewielkiej, urokliwej osady chronionej ze wszystkich stron przez strome, skaliste klify. W okolicy Burgas organizuje się również wyprawy kajakowe po morzu lub pobliskich jeziorach.

Obcowanie z piękną przyrodą

Zarówno w wodach Morza Czarnego, jak i w głębi lądu można podziwiać fascynujące cuda stworzone przez samą naturę. Okolica Sozopola, czyli miasteczka położonego nieopodal Burgas, znajdują się słynne centra nurkowe, gwarantujące niezapomniane, podwodne przygody. Skamieniały las, urwiska, kolorowe ławice ryb oraz piękne rośliny o intensywnych barwach – to wszystko zobaczysz podczas krótkiej wycieczki morskiej. W okolicy Burgas znajduje się też zjawiskowy Rezerwat Przyrody Poda, z ciekawą roślinnością oraz rzadko spotykanymi gatunkami zwierząt.

Piesze wędrówki po okolicy

Urlopowe aktywności warto połączyć z poznawaniem lokalnej kultury oraz tradycji. Okolica Burgas słynie z wielu pięknych miejsc, idealnych na piesze wędrówki. Zaliczyć do nich należy m.in. miasteczko Nesebyr, wyrastające na niewielkim, morskim cyplu, z zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zobaczyć także stare miasto w miejscowości Sozopol i zjawiskowe, skalne klify.

Park Nadmorski – idealne miejsce do aktywności

Bułgarzy cenią sobie spokojny wypoczynek w gronie rodziny, ale także liczne aktywności na świeżym powietrzu, dlatego w wielu miastach powstają rozległe parki nadmorskie. Ten w Burgas zachwyca zatopionymi w zieleni alejkami, promenadą tuż nad brzegiem błękitnego morza oraz ukrytymi wśród drzew polanami. To idealne miejsce na poranny trening, długi, wieczorny spacer z pięknymi widokami czy zabawę z dziećmi.

Łańcuch górski Strandża

Miłośnikom trekkingu z pewnością spodoba się wyprawa na jeden ze szczytów łańcucha górskiego Strandża. Szlaki nie są wyczerpujące, dlatego idealnie wpisują się w klimat wakacyjnych aktywności. Na miejscu zobaczysz rozległe murawy, na których pasą się zwierzęta oraz liczne pagórki bujnie porośnięte drzewami. W regionie Burgas nie da się nudzić – zielona okolica zachęca do rowerowych wypraw, morze do zażywania kąpieli, a klimatyczne miasteczka do odkrywania bułgarskiej kultury. Spakuj wygodne buty, zarezerwuj nocleg w jednym z przyjemnych hoteli i ruszaj w drogę po niezapomniane wspomnienia!


    Najnowsze komentarze