5 powodów, dla których warto wybrać Varnę na rodzinne wakacje

Zabytki Varna w Bułgarii

Relaksująca atmosfera słonecznej Bułgarii zachęca do spędzenia miłych chwil w gronie najbliższych. Jednym z najpopularniejszych kurortów basenu Morza Czarnego jest Varna, położona w bliskim sąsiedztwie słynnych Złotych Piasków, uznawanych za letnią stolicę Bułgarii. Czy tylko piękna aura oraz złociste plaże powodują, że warto tam pojechać na rodzinne wakacje? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że ten kraj ma do zaoferowania dużo więcej!

Komfortowe ośrodki wypoczynkowe

ośrodek wypoczynkowy Varna

Planując rodzinne wakacje, warto wziąć pod uwagę życzenia i wymagania każdego członka wycieczki, a w tej kwestii Varna wyróżnia się naprawdę imponującymi ośrodkami, gotowymi ugościć najbardziej wymagających turystów. Znajdziesz tu zarówno luksusowe hotele wyposażone w strefy rekreacyjne, place zabaw czy boiska, jak i bardziej kameralne miejsca zatopione wśród zieleni. W wielu z nich dziećmi zaopiekuje się doświadczony animator, a na starszych podróżników czekać będą restauracje, bary i baseny z wygodnymi leżakami.

Imponująca przeszłość

Wakacje w Varnie to doskonała okazja, żeby zainteresować najmłodszych uczestników wyprawy pasjonującą historią tego regionu. Na każdym kroku można spotkać tu ślady obecności starożytnych cywilizacji, a także imponujące budowle pochodzące z czasów średniowiecznych. Wśród nowoczesnych, miejskich zabudowań skrywają się na przykład ruiny rzymskich term oraz prastara nekropolia. 

Zwiedzanie okolicy

W sercu Varny podziwiać można liczne cerkwie, pomniki oraz muzea, ale na rodzinną wycieczkę warto udać się też poza jej granice. Kilkanaście kilometrów na zachód od miasta znajduje się ciekawa formacja skalna – tak zwany Kamienny Las, który przywodzi na myśl tajemnicze angielskie Stonehenge. Krótka podróż na północ przeniesie Was z kolei do średniowiecznego monasteru Aladżha, który wykuty został w ogromnej skale. Z drewnianych schodków wiodących na jego szczyt roztacza się malowniczy widok na morze.

Nadmorski Park

Będąc w tym mieście, zwłaszcza z pociechami, zdecydowanie warto odwiedzić tutejszy Park Nadmorski. Jego tereny, wypełnione kolorową roślinnością oraz całym mnóstwem atrakcji, rozciągają się na wiele kilometrów kwadratowych w pobliżu centrum Varny. Park proponuje ciekawe rozrywki dla całej rodziny – delfinarium z pokazami akrobatycznymi tych pięknych zwierząt, planetarium, zoo, akwarium oraz zaciszne alejki spacerowe.

Smaki Bułgarii

Rodzinna wycieczka do Varny nie może się obejść bez próbowania pysznych, lokalnych potraw. Bułgaria zachwyca różnorodnością przysmaków oraz wspaniałymi winami. Na bułgarskich stołach królują wyśmienite zupy, dania na bazie ciasta filo czy popularne zapiekanki musaka. Miłośnikom słodkości z pewnością przypadnie do gustu baklawa i drożdżowe ciasto kozunak.

Jedną z wielu zalet Varny jest bez wątpienia możliwość przebierania w hotelowej ofercie, a także obcowania ze światowej klasy zabytkami. Wakacje w takim miejscu z całą pewnością będą miło wspominane przez każdego członka rodziny.


    Najnowsze komentarze